10 листопада 2005,17:00
36 протоколів підписано між Україною та країнами-членами СОТ.

Як заявила заступник Директора департаменту співробітництва з СОТ Міністерства економіки України Лідія Мельник: „Україна має певні успіхи на шляху до СОТ - вже підписано 36 протоколів, а наступне засідання робочої групи відбудеться 23 листопада у Женеві”.
Як зазначила Лідія Мельник, процедура набуття членства у СОТ для будь-якої країни досить складна. За її словами, процес вступу України до СОТ передбачає три складових. По-перше, це адаптація законодавства, до норм та вимог організації СОТ, до її правил. Друге питання – погодження і підписання протоколів з країнами-членами СОТ щодо доступу товарів та послуг на ринки України. По-третє, узгодження звіту робочої групи щодо вступу України до СОТ.
„Щодо законодавства, то вже 12 законів адаптовано до норм СОТ, близько 14 законів ще треба прийняти”, - зазначила Лідія Мельник. Проблемними залишаються закони щодо антидемпінгових розслідувань, зменшення та скасування мита на експорт брухту чорних та кольорових металів, зняття вікових обмежень на ввезення автомобілів на Україну. Вона також повідомила, що на теперішній час у переговорних процесах є певні проблемні питання з деякими країнами. Наприклад, Австралія вимагає лібералізації доступу до сільськогосподарського ринку, зокрема до ринку цукру. Основними вимогами США є питання захисту інтелектуальної власності та імплементації вже існуючих у цій сфері законів. Ще однією вимогою США є зменшення експортного мита на брухт чорних та кольорових металів. „Але незважаючи на це, Україна продовжує робити впевнені кроки до інтеграції у Світову Організацію торгівлі”, - додала Лідія Мельник.