14 листопада 2005,11:50
ЛНПУ першим в Україні став учасником Програми оцінювання Європейської асоціації університетів.

Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка – перший вищий навчальний заклад регіону, який став дійсним членом Міжнародної та Європейської асоціацій університетів. Інтеграція в Європейський освітній простір здійснюється передусім через кредитно-модульну організацію навчального процесу в контексті Болонських ініціатив. Реорганізацію процесу професійної підготовки за вимогами європейської і світової спільноти університет почав одним із перших в Україні. Підсумки освітньої діяльності на І етапі експерименту впровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу свідчать про її ефективність щодо підвищення навчальної мотивації, активності й свідомості студентів, більш високого рівня сформованості професійних умінь.
Європейська асоціація університетів, як представник європейських університетів та ректорських конференцій, відіграє провідну роль у сфері вищої освіти в Європі. Мета ЄАУ – сприяти розвитку гармонійної системи вищої європейської освіти та науково-дослідницької роботи. ЄАУ намагається досягти цього шляхом активної підтримки та управління її членами – самостійними навчальними закладами, покращуючи якість навчання, дослідницької роботи та внеску у розвиток суспільства. На 21 січня 2005 року ЄАУ нараховувала 759 членів з 45 країн Європи.
Програма оцінювання закладів Європейської асоціації університетів була задіяна у 1994 році. Це – основа стратегії Європейської асоціації університетів щодо створення міцних університетів для Європи, впровадження положень Болонської декларації, обговорення Лісабонських ініціатив. Програма розглядає спроможність університетів до змін шляхом оцінки процесу прийняття рішень, організаційних структур, виявляє, ступінь підтримки цими структурами досліджень, інновацій, стратегічного бачення. Програма також дає відповідь на питання, чи має університет засоби, структури, процеси, необхідні для проведення внутрішньої оцінки якості, адже відбудеться оцінка університетських норм та цінностей, буде проведено моніторинг та менеджмент якості, проаналізовано стратегічний менеджмент щодо готовності навчального закладу до змін. Також у фокусі оцінювання опиняться рівень здійснення Болонських реформ, запровадження програми отримання об’єднаного ступеня магістра, культура оцінювання, інтернаціоналізація, керівництво та управління науковими дослідженнями, рівень розвитку дистанційної освіти тощо.
Участь у Програмі надає ЛНПУ ім. Тараса Шевченка можливість трансформації у руслі загальноєвропейського курсу перетворень у сфері вищої освіти, реформування управлінських структур згідно з останніми надбаннями управлінської науки, участі у європейських проектах з вищої освіти. Проходження процедури оцінювання дає гарантію чіткої орієнтації освіти на загальноєвропейські засади, такі як: важлива соціальна роль університетів у суспільстві, гармонійне поєднання навчання та науки у ВНЗ, упровадження Болонських реформ, покращення якості європейської вищої освіти.
3 жовтня 2005 року в Брюсселі відбудеться семінар за участі представників усіх університетів, залучених до Програми. Потому, між груднем 2005 та березнем 2006 року відбудеться попередній візит експертної команди до Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.
Зараз в ЛНПУ розпочинається процес самоаналізу роботи університету з урахуванням нових критеріїв та вимог, з чітким формулюванням стратегічних завдань на новий навчальний рік. Результати самоаналізу будуть передані команді європейських експертів та стануть підґрунтям для визначення стратегії їх роботи та формування перших пропозицій по оптимізації діяльності навчального закладу.