Населені пункти Луганської області станом на 11 листопада поточного року опалюють 1 тис. 218 котелень, тобто 99,3% від їх загальної кількості. Про це повідомив начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Віктор Андрєєв на апаратній нараді керівників ОДА.
За словами Віктора Андрєєва, опалювальний сезон розпочато повсюдно. Проте, не підключені 9 вугільних котелень у Красному Лучі. Житло мешканців будинків опалюється електричними побутовими приладами та кухоно-варочними печами на твердому паливі. Є проблеми і на котельних ОКСТП „Луганськтеплокомуненерго" у Стаханові, де завершуються ремонтні роботи, котельні відновлять свою роботу з 16 листопада, а також на котельнях № 2,3,5 міста Сватово - підключена електроенергія.
Через аварії на теплових мережах тимчасово призупинено роботу котелень м. Брянка - Тополь, Дворцова, № 5, м. Перевальськ (вул. ім. Тухачевського) проводяться ремонтні роботи на внутрішньобудинкових системах та теплових мережах.
Не вирішені Мінвуглепромом України до теперішнього часу доручення віце-прем’єр-міністра України щодо забезпечення роботи об’єктів теплопостачання у м. Новодружеську, де відсутні кошти для придбання вугілля для двох котелень, розрахунків за електроенергію, виплату заробітної плати, та у селищі Лозовське Слов'яносербського району, де відсутні ліміти на газ, не погашена заборгованість за електроенергію в сумі 31 тис. грн.
Разом з тим, усі дитячі садки, лікарні, та школи, крім амбулаторії в сел. Лозовське та однієї школи в Стаханові, де будується міні-котельня, в Луганській області отримують тепло у повному обсязі
Також теплоносій подається у 9 тисяч 94 житлових будинки. Виключення становлять 153 будинків, у тому числі 15 – у Луганську, 11 – у Краснодоні, 34 – у Красному Лучі, 32 – у Стаханові, 26 – у Перевальську та 35 – у сел. Лозовське Слов'яносербського району.
„Управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації веде моніторинг та в межах своєї компетенції надає територіям допомогу з вирішення проблемних питань, пов'язаних з проходженням опалювального сезону”, – заявив Віктор Андрєєв. За його словами, управління звернулося до обласної ради із запитом на виділення коштів з обласного бюджету на покриття тарифної різниці ОКСТП «Луганськтеплокомуненерго» 5,1 млн. грн., ОКП «Компанія «Луганськвода» - 7 млн. грн. У цих підприємств бракує власних коштів на оплату за спожитий природний газ, електроенергію і виплату заробітної плати через не відшкодування діючими тарифами фактичних витрат. Аналогічний запит на 800 тис. грн. також зроблено з метою стабілізації теплопостачання Красного Луча, Брянки і Стаханова.
|