07 грудня 2005,15:47
Причини зростання заборгованості із зарплати на підприємствах Луганщини та шляхи її погашення розглядалися сьогодні в облдержадміністрації.

Причини зростання заборгованості із зарплати на підприємствах Луганщини та шляхи її погашення розглядалися сьогодні на нараді, яку провів 1-й заступник голови облдержадміністрації Зіновій Гузар. Участь у нараді взяли керівники 11 міст та районів області, в яких зафіксовано зростання боргів із зарплати, а також керівники галузевих управлінь облдержадміністрації та керівники прокуратури Луганської області, УМСУ в Луганській області, ДПА та Контрольно-ревізійного управління.
За словами Зіновія Гузара, станом на 1 листопада загальна сума заборгованості із зарплати по області зросла зі 105 млн. грн. до 110 млн. грн. Водночас, в ході наради виявилося, що протягом листопада ситуація почала покращуватись.
Наприклад, в Луганську у минулому місяці сума заборгованості зменшилася з 9 млн. грн. до 5 млн. 305 тис. грн. Активніше за всіх в цьому напрямку працюють держпідприємства. Перед керівниками приватних підприємств поставлена задача погасити існуючі борги до 25 грудня. В противному випадку міська влада Луганська має намір з 1 січня 2006 року ініціювати процедуру позбавлення ліцензії злісних боржників. Крім того, планується повторно направити матеріали до правоохоронних органів на керівників тих підприємств, де зарплата хронічно не виплачується, але працівники і керівництво задоволені існуючим станом. На думку керівників Луганську, це свідчить про „тіньові” механізми розрахунків, виплату зарплати „у конвертах”. Щодо підприємств комунальної власності, борг яких останнім часом зріс на 300 тис. грн., то Луганська міська влада вже ініціювала фінансові перевірки на них і вважає за необхідне звільнити керівників, що не забезпечують своєчасну виплату зарплати працівникам.
В Брянці, Красному Лучі, Лисичанську, Ровеньках, Рубіжному, а також в Лутугінському, Перевальському, Слов’яносербському, Станично-Луганському та Троїцькому районах головними боржниками є підприємства вугільної галузі та їх суміжники. З цього приводу Зіновій Гузар дав доручення керівникам цих регіонів взяти участь у завтрашній нараді за участю директорів вугільних підприємств області та керівників Міністерства вугільної промисловості України і знайти спільні шляхи вирішення існуючих проблем. Крім того, як зазначив заступник начальника Головного управління промисловості і розвитку інфраструктури облдержадміністрації Ігор Токарєв, зараз вже з’явився законодавчий механізм, за яким підприємства–суміжники можуть отримати кошти, що їм заборгували вугільники. Цей механізм передбачає отримання гірничими підприємствами державної позики на погашення цих боргів.
Щодо інших підприємств державної власності та тих, що знаходяться у комунальній власності місцевих територіальних громад, то Зіновій Гузар надав доручення щотижня надавати в облдержадміністрацію звіт, скільки заборгованих коштів погашено. А в разі якщо погашення не ведеться, то скільки матеріалів передано до Прокуратури, на кого з посадових осіб заведено карні справи та кого з керівників звільнено з посад. Правоохоронним структурам 1-й заступник губернатора доручив вжити всі заходи в межах діючого законодавства, щоб вирішити проблему несплати боргів із зарплати на території Луганської області.
Також 9 грудня на найближчій сесії Луганської обласної ради облдержадміністрація має намір поставити питання щодо погашення боргів із зарплати на обласних комунальних підприємствах. „Нехай облрада чи то звільняє неефективних керівників, чи надає якісь дотації тим підприємствам, але приймає конкретні рішення для виправлення ситуації”, - заявив Зіновій Гузар.
„Є закон, є Указ Президента, які всі повинні виконувати. Люди повинні мати зароблену платню. Керівник, який не дає з тим собі раду, не тільки повинен піти з посади, а й підлягає кримінальній відповідальності”, – підкреслив 1-й заступник голови облдержадміністрації.