30 січня 2006,14:15
На ліквідації надзвичайної ситуації в Алчевську залучено 2,25 тис. спеціалістів та 600 одиниць техніки.

За даними Головного управління МНС України в Луганській області, всього до роботи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в Алчевську залучено 2 тис. 250 чоловік та 600 одиниць техніки. В місті розгорнуто та функціонують 15 пунктів обігріву. На кожному пункті обігріву здійснюється харчування задіяного до проведення робіт особового складу та за необхідністю мешканців міста. До пунктів обігріву звернулося 903 осіб, з них за останню добу - 120 чол. Міський будинок ветеранів забезпечено 200 матрацами та 200 ковдрами.
В районі надзвичайної ситуації зосереджено матеріально-технічні засоби (намети, польові кухні, ковдри та теплі речі) для розгортання автономних пунктів обігріву на 3750 осіб. Рятувальні служби разом з представниками Червоного Хреста та соціальними працівниками Алчевська обходять помешкання алчевців з метою надання допомоги та перевірки стану пожежної безпеки. Крім того, 6 мобільних оперативних груп продовжують спільне патрулювання з підрозділами МВС. Надано допомогу та врятовано від обмороження 32 людини, через засоби масової інформації продовжується роз’яснювальна робота з населенням щодо правил користування побутовими нагрівальними приладами та поведінки в умовах низьких температур.
На місці події працює оперативна група МНС України на чолі з директором Департаменту цивільного захисту населення і територій генерал-лейтенантом Марченком Г.Б.
Крім того, щоденно проводяться засідання міського штабу та обласної комісії з метою координації дій. Проведено засідання з вирішення нагальних проблем ліквідації аварії за участю Міністрів будівництва, архітектури та ЖКГ Качура П.С. та МНС Балоги В.І., голови облдержадміністрації Москаля Г.Г.
Робота аварійно-відновлювальних бригад організована у цілодобовому режимі. Пріоритетами визначені відновлення тепло-, водопостачання та водовідведення житлових масивів та об’єктів соціальної сфери (лікарні, дитячі садки та загальноосвітні школи) відповідно до технології відновлення. Організовано зустріч, розміщення, харчування аварійно- відновлювальних бригад, що прибувають з інших регіонів та їх матеріально-технічне забезпечення ремонтно- відновлювальних робіт.
Проводиться постійне інформування населення про ситуацію, що склалася та заходи, які вживаються центральними та місцевими органами виконавчої влади з метою її нормалізації.