03 лютого 2006,12:11
Системними назвав Станіслав Сташевський причини аварії на тепломережах Алчевська.

„Причини аварії в Алчевську носять системний характер”, - заявив Перший віце-прем’єр-міністр України Станіслав Сташевський вчора під час прес-конференції.
За його словами, головною причиною стало недбале ставлення міської влади Алчевська до підготовки комунального господарства міста до опалювального сезону. Місто опалювалось лише двома котельнями. При цьому 5 років тому було зупинено будівництво кільцевої теплотраси. Якщо б своєчасно добудували 500 м цієї теплотраси, в разі відключення однієї котельні, в короткий термін можна було б переключитися на другу. Крім того, найстаріша котельня „Заводська” оснащена лише одним котлом, хоча, за всіма інструкціями, повинно бути мінімум два котли.
До того ж, в місті не було відпрацьовано і організовано термінові заходи в разі аварії тепломереж. В результаті комунальні служби не зреагували своєчасно на аварію. Відключення першої котельні відбулося рано вранці 22 січня, а команда злити воду з тепломереж надійшла лише увечері. При сильному морозі за день зруйнувалися всі тепломережі та внутрішньодомові розводки й радіатори.
„Для повного відновлення занедбаного та зруйнованого житлово-комунального господарства Алчевська знадобиться понад 200 млн. грн.”, - вважає Станіслав Сташевський. Відновлення піде у три етапи, перший з яких забезпечити подачу тепла у дома, школи, дитсадки та лікарні міста до 11 лютого. На другому етапі буде повністю реформовано систему теплопостачання міста через встановлення нових котлів на „Східній” та регіональних міні-котелень по мікрорайонах, автономних котелень на об’єктах соціального призначення, систем індивідуального опалення у квартирах. В ході третього етапу буде створено робочу групу з відповідних фахівців, які розроблять план та спроектують подальші дії щодо реформування всього ЖКГ Алчевська, включаючи водопровідно-каналізаційну систему, ремонт будівель та ліфтів.
„В місті є чим займатися, якщо підійти до бюджету по-господарськи”, - впевнений Станіслав Сташевський. - Треба все робити поступово, крок за кроком кожен рік. Тоді подібних ситуацій не сталося б ніколи”.