21 лютого 2006,16:25
Проведено засідання колегії Державного архіву Луганської області.

Сьогодні в Луганську відбулось засідання колегії Державного архіву Луганської області, на якому розглянуто підсумки роботи архівних установ області за 2005 рік та планові завдання на 2006 рік. Колегія відзначила, що основні показники розвитку архівної справи на 2005 рік в цілому виконано і створено передумови для подальшого розвитку документно-інформаційної сфери. Минулий рік продемонстрував значний ріст показників за всіма напрямками використання документальної інформації. Збільшилася кількість виконаних запитів соціально-правового характеру: майже над 30 тисячами запитами працювали архіви області. Продовжена робота з забезпечення фізичного збереження документів Національного архівного фонду. Навіть усі планові показники з реставрації, ремонту, перевірки стану документів перевиконані.
Аналіз діяльності архівів області показує значну роботу щодо укріплення матеріально-технічної бази: частина установ отримала нові приміщення (Краснодонський, Троїцький райони), збільшилося стелажне обладнання на 300 м.п., навіть усі установи мають комп’ютерну техніку. Найбільш ефективним став контроль за виконанням заходів з протипожежної безпеки.
У лютому поточного року була затверджена Державна програма розвитку архівної справи на 2006–2010 роки. Основною метою програми є створення належних умов для збереження, збільшення і використання Національного архівного фонду. Дана Програма повинна зіграти істотну роль в подальшому розвитку архівної галузі Луганщини: всі пропозиції Державного архіву Луганської області були враховані і включені до плану заходів розвитку архівної справи на наступні 5 років, визначені види робіт і джерела їхнього фінансування. Протягом 2006-2010 років має бути виконано заходи щодо створення страхового фонду, забезпечено установку нових і ремонт існуючих систем кондиціонування повітря, а також автономного опалення архівних приміщень. Ряд заходів буде спрямовано на підвищення рівня пожежної безпеки, на забезпечення надійної охорони архівних приміщень. Має бути велика робота щодо організації централізованого тимчасового зберігання документів, що не відносяться до Національного архівного фонду. На виконання намічених заходів у Програмі передбачений обсяг фінансування на загальну суму близько 9 млн. грн.