Підсумки роботи системи праці та соціального захисту населення Луганської області в 2005 році розглядались 28 лютого на засіданні колегії Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації. В засіданні взяли участь заступник Міністра праці та соціальної політики України Володимир Тьоткін, заступник голови Луганської облдержадміністрації Михайло Попов, заступники голів райдержадміністрацій, міськвиконкомів з соціальних питань, начальники районних, міських управлінь праці та соціального захисту населення, керівники відповідних структурних підрозділів Луганської облдержадміністрації.
Начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Євген Суглобов зазначив, що в 2005 році в Луганській області здійснювалися заходи, спрямовані на підвищення рівня життя населення області, зменшення масштабів бідності та усунення її найгостріших проявів, підтримку соціально вразливих верств населення, підвищення зайнятості населення, покращення умов праці, активізацію політики соціального партнерства. За його словами, середньомісячна заробітна плата в області за січень-грудень 2005 року у порівнянні з відповідним періодом 2004 року зросла на 34,3%, і склала 804,85 грн. та зайняла 6 місце по Україні, у грудні – 982,60 грн. Її розмір перевищив рівень мінімальної заробітної плати (332 грн.) та рівень прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (453 грн.), у 3 та 2,2 рази відповідно. Порівняно з попереднім місяцем (листопад) заробітна плата збільшилась на 10,2% або на 90,85 грн. Загальна сума не виплаченої заробітної плати по всіх категоріях підприємств Луганської області на 1 січня 2006 року склала 84,8 млн. грн (протягом року - зменшення на 29,5 млн. грн. або 25,8%, у грудні – зменшення на 21,1 млн. грн. або 19,9%).
Станом на 1 січня 2006 року по області в органах праці та соціального захисту населення державна допомога призначена 67 тис. 681 чол. на загальну суму 193 млн. 332,5 тис. грн. Заборгованість з виплати всіх видів допомоги відсутня.
Протягом 2005 року в області створено 43,7 тис. нових робочих місць, що становить 125% річного завдання, у тому числі на підприємствах, в установах і організаціях – 8,1 тис. одиниць або 18,5%.
Євген Суглобов підкреслив необхідність посилення контролю за цільовим та ефективним використанням бюджетних та цільових коштів. Начальники управлінь праці та соціального захисту населення до кінця поточного року мають забезпечити погашення в повному обсязі заборгованості із зарплати на економічно-активних підприємствах, зменшити на 30% борги працівникам підприємств, до яких застосовується процедура відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, установити дієвий контроль за виконанням графіків погашення заборгованості із зарплати. Начальникам управлінь праці та соцзахисту населення також необхідно вжити додаткових заходів щодо поліпшення соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Мають забезпечити контроль за правомірністю призначення та виплати державної соцдопомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом “гроші ходять за дитиною”.
|