За результатами аналізу готовності загальних списків виборців, що проживають на території Луганської області, виявляються чисельні недоліки стосовно пропущень квартир та будинків, великої кількості випадків неправильного або кратного включення виборців, невключення до списків виборців тих, кому на день голосування виповнюється 18 років тощо.
Найгірша ситуація з цього питання склалася в Луганській міській робочій групі обліку виборців. Це сталося невипадково, бо з самого початку робота Луганської міської робочої групи була не організована на належному рівні, відомості від відповідних територіальних органів МВС України в Луганській області були передані до робочої групи несвоєчасно, з порушенням термінів, передбачених Законом України „Про вибори народних депутатів України”. До числа причин слід віднести відсутність взаємодії Луганської міської робочої групи з районними радами у місті Луганську з питань складання загальних списків виборців у передбачені законодавством строки. Луганською робочою групою систематично порушувалися терміни надання звітів до ЦВК про складання списків виборців.
Регіональною робочою групою обліку виборців було вказано Луганському міському голові Бурлаченку Є.Д. (вих. № 3/31-4351 від 28.10.2005) на ці порушення. Відповідного листа було також направлено начальнику УМВС України в Луганській області Бобильову О.Ф. (вих. № 3/13-4350 від 28.10.2005) з приводу несвоєчасної підготовки відповідних відомостей посадовими особами в підрозділах Луганського міського управління УМВС України в Луганській області. Але на вказівки регіональної робочої групи ні Бурлаченко Є.Д., ні Бобильов О.Ф. не відреагували належним чином – тому списки виборців по області і зокрема по місту Луганську і на теперішній час залишаються проблемними, мають масу недоліків та зауважень, викликають обурення мешканців на виборчих дільницях ТВО № 103, № 102, ін.
Слід зазначити, що тільки протягом останнього тижня до Луганської робочої групи обліку виборців були направлені запити:
- вих. № 83 від 03.03.2006 – щодо розбіжностей у кількості виборців по виборчих дільницях;
- вих. № 86 від 07.03.2006 – про необхідність доопрацювання дублікатів;
- вих. № 87 від 07.03.2006 – стосовно статті М.Махно „На Луганщине массово исчезают многоэтажные дома”, опублікованої на Інтернет – сайті;
- вих. № 87-а від 07.03.2006 – відповідно до листа голови ДВК № 25 ТВО № 102;
- вих. № 5/31 – 1000 від 11.03.2006 – щодо заяви члена ОВК ТВО № 103 Бережної С.П.
Ні на жодний лист від Луганської робочої групи обліку виборців не отримано відповідей, як і від Луганського міського голови Є.Д.Бурлаченка.
Стан готовності до виборів на жаль у місті Луганську найгірша не лише по списках виборців, але й в цілому по забезпеченню дільничних виборчих комісій ТВО № 102 і ТВО № 103. По цьому факту регіональною робочою групою було надано подання до прокуратури по ТВО № 102 (додається).
Кошти державного бюджету, які використані для складання списків виборців в області у 2005 році, в цілому склали 1 млн 24 тис. 836 грн, у т.ч. для Луганської міської робочої групи 30 тис. 60 грн. У 2006 році на ці цілі передбачається по області 540 тис. 740 грн, у т.ч. для Луганської міської робочої групи 30 тис. 563 грн. Як наслідок – на місцеві органи влади покладається не тільки адміністративна, а і фінансова відповідальність за якість роботи із складання списків виборців (інформація щодо обсягу видатків на виконання робіт із підготовки та уточнення загальних списків виборців додається).
Регіональна робоча група обліку виборців здійснює постійний контроль за виконанням завдань з питань складання та уточнення списків виборців, оперативно інформує ЦВК про доопрацювання бази списків виборців області з віднесенням кожного виборця до відповідного територіального виборчого округу та виборчої дільниці. Тільки за першу декаду березня регіональною робочою групою було зроблено запити до місцевих робочих груп – вих. № 76 від 01.03.2006, № 83 від 03.03.2006, № 85 від 07.03.2006, № 86 від 07.03.2006, на які місцевими робочими групами надано відповідну інформацію.
Місцевим органам влади направлений до виконання лист регіональної робочої групи від 10.03.2006 № 90 „Адміністративна відповідальність за несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності”.
Факти про порушення Закону України „Про вибори народних депутатів України” у частині складання списків виборців перевіряються регіональною та місцевими робочими групами обліку виборців з виїздами на місця. На сьогодні тільки регіональною робочою групою здійснено 19 таких перевірок.
Доводимо до відома, що постановою ЦВК від 30.09.2005 року № 124 створена регіональна контрольна група з метою забезпечення громадського контролю за процесом складання та достовірністю загальних списків виборців для підготовки проведення виборів народних депутатів України 26 березня 2006 року. Але ця контрольна група, створена з представників політичних партій, взагалі не заявила про свою діяльність. Тому політичні спекуляції окремих партійних лідерів, розпочаті у лютому щодо проблем у списках виборців, є дуже запізнілими.
Необхідно усвідомити, що за чесні, прозорі вибори несуть відповідальність не тільки ЦВК і регіональна робоча група обліку виборців, а в першу чергу – місцеві органи влади, міські, селищні і сільські голови. Як зазначив Ярослав Давидович – „Кожен повинен тягнути свого плуга”.
Прошу усіх виборців Луганської області виконати свій громадянський обов’язок та вчасно прийти до своїх виборчих дільниць і перевірити себе у списках виборців!
Заступник голови облдержадміністрації,
керівник регіональної
робочої групи обліку виборців З.Т.ГУЗАР
З документами, зазначеними у заяві, можна ознайомитися у розділі «ВИБОРИ - 2006» на сайті облдержадміністрації
|