Реалізовуючи Регіональні заходи щодо виконання Національної програми боротьби із захворюванням на туберкульоз на 2002-2005 роки, медиками Луганської області досягнуті певні результати. Про це вчора на брифінгу зазначив виконуючий обов’язки начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Антонов. За його словами, обсяг профоглядів збільшився на 43%, виявлення хвороби - в 1,5 рази, відсутні випадки смерті у дітей, також стабілізувалися показники захворюваності серед дітей до 18 років. Разом з цим проведена робота по поліпшенню матеріально-технічної бази. Придбані 2 флюорографи для обласного тубдиспансеру. У поточному році на прохання губернатора області Міністерством охорони здоров'я переданий флюорограф для Свердловського району.
Більш того, в 2004 році у с.Трьохізбенці Слов’яносербського району розпочате будівництво обласної туберкульозної лікарні, кошторисна вартість проекту складає 16,3 млн.грн. З початку будівництва освоєно 3,45 млн.грн. (В 2004 році освоєно 2457 тис.грн., у тому числі 560 тис. грн. коштів з обласного бюджету та 1 897 тис.грн. коштів Держбюджету. В 2005 році на будівництво було виділено 1 млн. грн. коштів з обласного бюджету). На об'єкті проведені роботи на будівництві котельні, газопроводу, загально-будівельні роботи на 4-х поверховому лікувальному корпусі. В 2006 році на продовження будівництва виділені 3 млн. грн. з обласного бюджету. За словами Сергія Антонова, у цій лікарні планується зробити відділення для хворих загального профілю, для осіб звільнених з місць позбавлення волі, відкрити хоспіс на 60 ліжок, бокс відділення для ВІЛ- і тубінфікованих.
Проте, у зв’язку з великою кількістю соціально дезадаптованих осіб, наявності пенітенціарної системи, швидкого поширення епідемії ВІЛ-асоційованого туберкульозу, показники захворюваності невтішні. Епідемію туберкульозу в Луганській області зареєстровано з 1997 року. В 2005 році захворюваність туберкульозом складала 114 випадків на 100 тис. населення, смертність від туберкульозу 34,8 випадків на 100 тис. населення. Всього в Луганській області функціонує 47 протитуберкульозних установ, для туберкульозних хворих розміщено 1240 ліжок і додатково 395 – санаторні.
На 2006 рік сесією облради затверджені Комплексні заходи щодо поліпшення ситуації із захворюванням на туберкульоз в Луганській області. Фахівцями постійно проводяться виїзні консультації, прийоми в сільських районах, установах пенітенціарної системи. Також як і минулого року в Луганську і області працюватимуть пересувні цифрові флюорографи, де усі бажаючі зможуть безкоштовно обстежити легені і через дві хвилини отримати результат обстеження.
Звертаючись до мешканців області через засоби масової інформації, Сергій Антонов наголосив: «Пам’ятайте, що своєчасно виявлений туберкульоз піддається лікуванню. Не забувайте щорічно проходити профілактичні медичні огляди, робити флюорограму легень”.
|