„Сільськогосподарське виробництво у валовій продукції області не перевищує 7%. Але його здобутки, без перебільшення, мають надзвичайно важливе значення для 2,4 мільйонного населення регіону, особливо щодо забезпечення його продовольчої безпеки”, - зазначив заступник начальника – начальник відділу Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Микола Дзюбинський.
Він окреслив коло завдань, які необхідно вирішувати сільгосптоваровиробникам області у поточному році. По-перше, це стабілізація виробництва всіх видів продукції рослинництва на рівні, який повністю забезпечив би потреби населення в основних продуктах харчування. Незважаючи на негативний вплив осінньої посухи та надзвичайно сильних морозів на стан озимих культур (їх в області - 250 тис. га), зерна намічено виробити 1 млн. 140 тис. тонн.
По-друге, у тваринництві передбачається в основному утримати досягнуті позиції, а по виробництву яєць намічено зростання на 7% (41,3 млн. штук). Так, у 2005 році вироблено 409 тис. тонн молока, 608,7 млн. штук яєць та 69,5 тис. тонн худоби та птиці (у живій вазі), що відповідно на 2,8%, 3% та 8% більше, ніж у 2004 році. Обраний напрямок розширеного відтворення скороспілих галузей дав певні результати: поголів'я птиці за минулий рік зросло на 4%, а свиней — на 14%. Микола Дзюбинський вважає, що цим шляхом треба йти і надалі, реконструюючи та переобладнуючи готові приміщення. Як приклад, ЗАТ „Агротон" розпочало роботу щодо відновлення щорічного виробництва 12 тис. тонн м'яса бройлерів на колишній Чорнухінській птахофабриці, для чого вкладе 12 млн. грн.
І, як підсумок роботи сировинних галузей, у поточному році очікується збільшення темпів росту у харчовій та переробній промисловості на 3,6% або 65 млн. грн. За словами Миколи Дзюбинського, для виконання цих завдань, зокрема у рослинництві, закладено достатні основи, а саме: підготовлено насіння, техніку, закуплено мінеральні добрива, хімічні засоби захисту рослин, паливо-мастильні матеріали для проведення сівби ярих культур на площі 650 тис. га.
До речі, в останні п'ять років населення області споживало хліб, випечений із зерна, вирощеного на луганській землі. Зокрема, у 2005 році валовий збір зерна досяг 1 млн. 311 тис. тонн - краще досягнення після 1994 року. Отримано 312 тис. тонн соняшнику - рекордний рівень за всю 67-річну історію Луганщини.
|