18 квітня 2006,14:11
Агроформування всіх районів Луганщини приступили до весняно-польових робіт.

За даними Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, агроформування всіх районів Луганської області приступили до весняно-польових робіт. Цієї весни належить провести значний обсяг ВПР. Це пов'язано в першу чергу з недосівом восени минулого року через несприятливі погодні умови 30 тис. га озимих культур. Тому прогнозована площа ярої сівби у 2006 році намічена в обсязі 650,6 тис. га, що на 26 тис. га (4%) більше минулого року у тому числі ранніх зернових і зернобобових культур –179,4 тис. га.
Загальна площа зернових культур складе 513 тис. га (55% в структурі посівів). Значну частину займають озимі: 238,7 тис. га або 46,5% до загальної площі зернових. Озимою пшеницею – основною продовольчою культурою - зайнято 230,4 тис. га. Більша доля ярого зернового клину відведена ячменю – 152,3 тис. га (55,5% ярих зернових), овес буде посіяний на 20,5 тис. га, зернобобові - на 4,6 тис. га. Під круп'яними культурами буде зайнято 28,8 тис. га, кукурудзою на зерно 65,0 тис. га. Всі ці обсяги посівів зернових культур визначені в програмі «Зерно Луганщини-2006». Валовий збір зерна намічено отримати в обсязі 1 млн. 140 тис. тонн.
Станом на 18 квітня поточного року забороновано 89,6 тис. га площ, передпосівна культивація проведена на 71,9 тис. га. Ярим ячменем засіяно 31,0 тис. га (20% намічених площ), вівсом 2,3 тис. га. На кормові цілі посіяно 1,2 тис. га багаторічних трав. Темпи посівних робіт досягли 12-13 тис. га за день. За наявності сприятливої погоди сівба ранніх культур в основному буде завершена до 25 квітня поточного року.
Для проведення сівби ранніх сільгоспкультур зараз досить сприятливі умови. Практично вся волога із снігу, котрий випав узимку, ввійшла в грунт і її запаси зараз оптимальні для отримання дружніх сходів висіяного насіння ранніх зернових і інших культур. Сприяє цьому і помірний температурний режим. Особливо він сприятливий для пробудження та розвитку озимих посівів, які вже почали утворювати вторинні корені, що позитивно позначиться на подальшому розвитку рослин та їх продуктивності.
Зараз на полях господарств працює 5 літаків підприємства «Луга-Занг» (проти 3-х в минулому році) та 2 борти з сусідніх областей. Авіація веде підживлення посівів озимих культур в Біловодському, Попаснянському, Станично-Луганському, Старобільському, Новопсковському, Троїцькому та інших районах області. Вже підживлено 64,7 тис. га посівів озимих або 40% прогнозованих площ. Підживлення озимих набирає темпи. Услід за літаками до роботи приступають 1,4 тис. штук сівалок і розкидачів мінеральних добрив. Всього озимі в цьому році намічено підживити на площі 160 тис. га.