20 квітня в Луганському обласному краєзнавчому музеї відкрилась нова експозиція "Чорнобиль - трагедія подвиг застереження". В експозиції представлені фотодокументальні матеріали людей, які причетні до подій весни 1986 року, наших земляків - безпосередніх ліквідаторів аварії на ЧАЕС.
У перші дні після катастрофи всі зусилля були спрямовані на боротьбу з вогнем. У бій вступили пожежні з усіх областей України і серед них Луганський зведений загін пожежної охорони - 464 чоловік. В їх числі: Ішичкін М.М. - у 1986 році виконував обов'язки начальника штабу протипожежної служби в 30-кілометровій зоні ЧАЕС, сьогодні - голова ради ветеранів и пенсіонерів ГУ МНС України в Луганській області; Волчанський І.П. - старший помічник з технічної частини 25-ї бригади протихімічного захисту Київського воєнного округу на ЧАЕС, сьогодні-голова обласної громадської організації "Союз Чорнобиль"; Пилипенко О.В. - начальник пожежного караулу, сьогодні-пенсіонер та багато інших.
Серед експонентів нашої виставки є й прип'ятчани - сім'я Демченків. Демченко О.О. мешкав в м. Прип'ять з 1978 по 1986 рр. та працював на ЧАЕС в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року.
Пліч-о-пліч з пожежниками на ліквідації аварії працювали вертольотники. Представлений унікальний фотодокументальний матеріал учасника бойових дій в Афганістані, ліквідатора аварії на ЧАЕС Плотнікова О. П. - штурмана авіаційного загону вертольотників Мі-26, який серед багатьох вертольотників "глушив" реактор з висоти, працював у зоні прямого радіаційного випромінювання.
Серед учасників виставки луганчанка Будник Л. Ф., яка займалася дезактивацією одягу на ЧАЕС. Вона єдина жінка-ліквідатор в Луганській області, що удостоєна ордена Трудової Слави III ст.
Представники різних професій: хіміки, бульдозеристи, водії, працівники патрульно-постової служби - у цілому представлено більш 200 фотодокументальних та речових матеріалів.
|