За даними Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати по економічно активних підприємствах (установах, організаціях), підприємствах-банкрутах і економічно неактивних підприємствах по Луганській області станом на 24 квітня поточного року склала 82,7 млн. грн. Завдяки роботі, яка була проведена протягом тижня управліннями праці та соціального захисту населення міст та районів області, досягнуто скорочення суми боргу на 1,2 млн. грн або на 1,5%.
Сума невиплаченої заробітної плати по економічно активних підприємствах області склала 34,4 млн. грн. і зменшилась протягом тижня на 1,4 млн. грн. або на 5%.
По підприємствах державної та державно-корпоративної форми власності заборгованість зменшилась на 0,7 млн. грн. (15%) і склала 10,7 млн. грн, по підприємствах комунальної та комунально-корпоративної форми власності склала 5,7 млн. грн і зменшилась на 0,6 млн. грн (10%).
По підприємствах-банкрутах заборгованість становить 41,8 млн. грн. і збільшилась на 0,4 млн. грн у порівнянні з 17 квітня.
По економічно неактивних підприємствах, що призупинили діяльність у 2001- 2004 роках, - 6,5 млн. грн і зменшилась на 0,2 млн. грн.
Міськими і районними комісіями з питань забезпечення своєчасності та повноти сплати податків і погашення заборгованості із заробітної плати та соціальних виплат протягом тижня проведено 12 засідань, керівникам підприємств надані відповідні доручення щодо ліквідації заборгованості.
За результатами роботи комісій у м. Краснодоні керівнику КП "Краснодонське будівельно-монтажне управління" доручено підготувати план по реалізації частини майна, отримані кошти направити на погашення заборгованості із заробітної плати; у м.Ровеньках управлінню праці та соціального захисту населення спільно з органами статистики доручено перевірити наявність заборгованості на Ровеньківському комбінаті хлібопродуктів.
Спеціалістами управлінь праці та соціального захисту населення міст та районів області проведено перевірки стану додержання законодавства про працю на 38 підприємствах, що мають заборгованість із заробітної плати. На ряді підприємств міст Брянка, Красний Луч, Рубіжне, Новоайдарського, Новопсковського районів виявлені факти порушення законодавства про оплату праці, матеріали передані до прокуратури на місцях для вжиття заходів реагування.
Управлінням праці та соціального захисту населення Старобільської райдержадміністрації за підписом голови райдержадміністрації підготовлено подання до Міністерства аграрної політики України щодо розгляду питання розірвання контракту з керівником Старобільського державного аграрного технікуму. Крім того, на ім'я голови наглядової ради ЗАТ "Старобільський механічний завод" направлено подання щодо розірвання контракту з керівником підприємства.
|