Шляхи подолання проблем соціально-економічного розвитку Луганщини, які виявилися у першому кварталі поточного року, розглядалися сьогодні на апаратній нараді керівників Луганської обласної держадміністрації. Як зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Кобітєв, який зараз виконує обов’язки губернатора, на засіданні КМУ 21 квітня та на сесії обласної ради пролунав ряд нарікань щодо роботи облдержадміністрації з подолання проблем, що існують в регіоні. „Нам необхідно виробити конкретні шляхи їх ефективного подолання”, – відзначив на апаратній нараді Олександр Кобітєв. Він запропонував учасникам наради відпрацьовані на ній протокольні доручення вважати за програму дій до кінця року і пообіцяв щомісячно заслухувати на апаратній нараді інформацію, як ці доручення виконуються.
В ході наради було визначено 8 основних проблем, на вирішенні яких і буде сконцентровано подальшу роботу підрозділів Луганської облдержадміністрації. Це погашення податкового боргу (який по області становить більше 1 млрд. 400 млн. грн.), зниження темпів росту обсягів промислового виробництва, (які у першому кварталі скоротилися на 0,8%), збиткова робота підприємств регіону, незадовільні темпи скорочення дебіторської та кредиторської заборгованостей, велика заборгованість із зарплати, покращення інвестиційного клімату в області, створення нових робочих місць та розвиток тваринницької галузі на селі.
Як зазначив начальник Головного управління економіки облдержадміністрації Альберт Зінченко, за всеукраїнським моніторингом по результатах 1-го кварталу Луганська область займає 12 позицію серед інших регіонів України. Проте є ряд показників, за якими наша область є найгіршою: це великі борги із зарплати, які на 1 квітня становили 89,2 млн. грн., видатки місцевих бюджетів з розрахунку на одного жителя регіону та інші.
За словами Альберта Зінченко, податковий борг з початку року був погашений на 15% завдяки вступу в дію закону України „Про заходи спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу”. За цим законом здійснюється реструктуризація та списання боргів підприємств ПЕК, які сформувалися до 1 січня 2005 року. Проте через запізнення прийняття КМУ Порядку взаєморозрахунків з погашення боргів темпи цієї роботи дуже затрималися. Крім того, сформувався новий борг у 700 млн. грн. Тому в ході апаратної наради Олександр Кобітєв надав доручення підготувати нові пропозиції від луганської облдержадміністрації до Міністерства економіки України щодо більш ефективного впровадження в дію Закону. Тим більше, що саме підприємства паливно-енергетичного комплексу є найбільшими боржниками податкового боргу в Луганській області.
Щодо зниження темпів росту обсягів виробництва у 1-му кварталі, то Альберт Зінченко зазначив, що за результатами 4-х місяців поточного року темпи становлять 104,6%, а за прогнозами економістів до кінця року вони становитимуть 105 – 106%. З метою запобігання їх незапланованого зниження він запропонував розробити в області випереджальні заходи, які б зневілювали негативний вплив світових факторів на роботу підприємств Луганщини. Цю роботу доручено провести галузевим управлінням облдержадміністрації разом з керівництвом найбільш вагомих для регіональної економіки підприємств.
Як зазначалося на апаратній нараді, основна частка збитків припадає на підприємства вугільної галузі, машинобудування та підприємства житлово-комунальної сфери. Саме на них буде зосереджено зусилля облдержадміністрації у поточному році. Особлива увага приділятиметься збалансуванню економіки комунальних підприємств. „Від змінення житлово-комунальних тарифів ми нікуди не подінемося, - заявив Олександр Кобітєв, - і чим скоріше ми приймемо це рішення, тим простіше нам буде вийти на рентабельну роботу ЖКГ”. Олександр Кобітєв доручив управлінню ЖКГ облдержадміністрації разом з керівниками підприємств комунальної сфери та луганською обласною радою розробити спільні пропозиції щодо зміни житлово-комунальних тарифів.
В подальшій роботі з погашення боргів із заробітної плати на підприємствах області Олександр Кобітєв вважає за необхідне на перший план вивести якісну, а не кількісну складову. „У роботі управління соціального захисту та галузевих підрозділів облдержадміністрації мене цікавить не кількість проведених засідань та заслуханих керівників підприємств-боржників, а, перш за все, визначення причин заборгованості та ті конкретні заходи, що були застосовані, щоб її погасити”, - зазначив в.о. губернатора.
На апаратній нараді визначено три основних напрямки діяльності з покращення інвестиційної привабливості Луганської області. Це створення системи сервісу для інвесторів, формування портфеля інвестпропозицій та сприяння розвитку житлового будівництва. Для збільшення надходження інвестицій у економіку Луганщини Олександр Кобітєв доручив Головному управлінню економіки до кінця наступного тижня підготувати детальну програму залучення інвестицій з конкретними цифрами та переліком об’єктів, які можна запропонувати потенційним інвесторам. Тут він також доручив узгодити позиції облдержадміністрації з обласною радою. |