11 травня 2006,16:55
Такі технологічно оснащені підприємства як «Краснодончанка» повинні працювати беззбитково. – Олександр Ісаченко.

«Такі підприємства як «Краснодончанка», оснащені високотехнологічним сучасним устаткуванням, мають бути завантажені та працювати беззбитково», – заявив сьогодні на засіданні колегії управління промисловості Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації начальник цього управління Олександр Ісаченко. Під час засідання розглядались проблемні питання комунального підприємства "Краснодонська швейно-трикотажна фабрика "Краснодончанка" та обговорювались конкретні заходи щодо їх вирішення й забезпечення оздоровлення фінансово-економічного стану підприємства. На засіданні колегії були присутні 1-й заступник міського голови м.Краснодона Сергій Козенко, керівники ДК "Луганськлегінвест", Луганського обласного центру зайнятості, Краснодонського міськрайцентру зайнятості, представники регіонального відділення Фонду державного майна України по Луганській області.
За словами Олександра Ісаченка, збитки цього підприємства зросли в 4 рази, в 2,5 рази зросла заборгованість до Пенсійного фонду, кредиторська заборгованість - в 3 рази. На створення „Краснодончанки” були виділені бюджетні кошти, але недофінасування у розмірі 4,5 млн. грн. не дозволяє підприємству вийти на проектну потужність.
Олександр Ісаченко також відзначив в цьому році позитивні зрушення у вирішенні проблемних питань галузі легкої промисловості. Так, цього року нарощує об'єми виробництва взуттєва промисловість, скоротили відсоток відставання текстильна, швейна підгалузі. І на сьогодні серед приіоритетних напрямків в економіці області є розвиток малих та середніх підприємств малого і середнього бізнесу, таких як „Краснодончанка”.
За словами директора КП "Краснодонська швейно-трикотажна фабрика "Краснодончанка" Ліїни Шашалевич, проблемними питаннями на сьогодні є відсутність обігових коштів та коштів на навчання кваліфікованих фахівців для роботи на спеціалізованому трикотажному обладнанні, дефіцит швачок, питання щодо статусу підприємства.
Підприємство здано до експлуатації у травні 2005 року відповідно з робочим проектом "Створення швейно-трикотажного підприємства, розташованого в реконструйованому будинку центрального універмагу" за рахунок бюджетних коштів, які виділялись на реконструкцію вугільної промисловості та за рахунок коштів Фонду загальнообов′язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, передбачених у Програмах створення нових робочих місць у зв’язку з ліквідацією шахт. На підприємстві створено 140 нових робочих місць, зараз працює 47 осіб. Виробнича потужність підприємства - 351 тис. штук швейно-трикотажних виробів.
Колегією запропоновано до серпня 2006 року ДК "Луганськлегінвест" опрацювати питання на рівні КМУ про виділення Луганській облдержадміністрації державних коштів цільовим призначенням для фінансового забезпечення повної реалізації будівництва підприємства "Краснодончанка".
Луганському обласному центру зайнятості, Краснодонському міськрайцентру зайнятості, Краснодонській міськраді та КП "Краснодонська швейно-трикотажна фабрика "Краснодончанка" запропоновано до 3 липня 2006 року визначитися стосовно надання новозбудованому підприємству дотації для працевлаштування безробітних.
Краснодонському міськрайцентру зайнятості до 3 липня поточного року необхідно вирішити питання щодо забезпечення фінансування за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття навчання необхідним професіям додаткової кількості прийнятих працівників для роботи на КП "Краснодонська швейно-трикотажна фабрика "Краснодончанка".
Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Луганській області, ДК "Луганськлегінвест" запропоновано до 1 червня 2006 року вирішити питання щодо передачі до балансу та статутного фонду новоствореного комунального підприємства "Краснодонська швейно-трикотажна фабрика "Краснодончанка" майна та інших витрат, придбаних ДК "Луганськлегінвест" за рахунок бюджетних коштів, без оформлення державних корпоративних прав.