22 травня 2006,16:02
Про роботу колишнього голови Луганської облдержадміністрації Геннадія Москаля з 22.11.05р. - по 13.04.06р.

1. Провів грамотну кадрову політику
• Зробив ставку на місцеві кадри, зібрав навколо себе працездатну команду, проявив себе висококласним менеджером.
2. Сприяв зняттю соціальної напруженості в регіоні
• Стабілізував соціально-політичну обстановку в суспільстві. Активно спілкувався з представниками політичних партій, громадських організацій, студентською молоддю, з представниками релігійних конфесій, діловою елітою, ветеранським активом.
• Стабілізував ситуацію на Рубіжанському казенному заводі „Зоря” виступивши проти зміни його керівництва.
• Організував поїздку дітей-інвалідів, студентів, школярів (більш 1000 чол.) з усіх регіонів Луганщини на різдвяні канікули до Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Закарпатської, Чернівецької, Волинської, Рівненської областей у рамках програми „Схід і захід разом”.
• Ініціював поїздку міських голів та голів райдержадміністрацій під час різдвяних свят до Закарпаття з метою обміну досвідом роботи.
• Відмінив пропускний режим в приміщенні Луганської ОДА.
3. Надав надзвичайній ситуації в м. Алчевську всеукраїнського статусу
• Привернув увагу громадськості та Президента України до надзвичайної ситуації в м.Алчевську. Вивів проблему технічного стану систем центрального опалення, водопостачання та водовідведення на всеукраїнський рівень, що дозволило залучити додаткові інвестиції на ліквідацію наслідків аварії та відновлення всієї системи магістрального теплопроводу, а також одержати оперативну й вагому допомогу з різних регіонів України та Московської області РФ.
Додатково: З м.Алчевська до оздоровчих закладів Криму, Закарпатської, Львівської, Донецької областей, а також Московської області РФ були відправлені на період відновлювальних робіт 10 тис. 697 дітей.
4. Брав активну участь у вирішенні проблем вугільної промисловості
• Проводив політику направлену проти закриття шахт на Луганщині.
• Брав активну участь у розробці енергетичної стратегії України. Став ініціатором визнання вугільної галузі приоритетною, що припускає реформування та залучення приватних й іноземних інвестицій.
5. Вийшов з ініціативою до Президента України щодо змін у Гірничому законі України згідно якою В.Ющенко доручив відповідним міністерствам підготувати законодавчі акти:
• Звільнення від оподаткування операцій із поставки вугілля на побутові потреби категоріям осіб, які визначені в Гірничому законі України.
• Фінансування із держбюджету регіональної програми газифікації шахтарських міст і селищ Луганської області в розмірі 371 млн. грн.
• Внесення змін до Закону України „Про державний бюджет України на 2006 рік” у частині збільшення фінансування за статтями „Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості продукції”, „Державна підтримка будівництва й технічного переоснащення підприємств з видобутку кам’яного вугілля”; внесення змін до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” в частині реструктуризації та списання боргів підприємств вугільної промисловості перед Пенсійним фондом України.
• Зміни до Гірничого закону України в частині безоплатного забезпечення вугіллям осіб, які мають право на його отримання згідно із чинним законодавством, але не працюють на підприємствах із видобутку вугілля або вугледобувних підприємствах, за рахунок державного бюджету.
• Створення до 1 липня 2006 року в Луганській області регіонального структурного підрозділу Міністерства вугільної промисловості України з наданням його керівнику повноважень заступника Міністра вугільної промисловості України.
6. Вирішив питання щодо ухвалення рішення про можливість продажу частини акцій ВАТ ХК «Луганськтепловоз»
• Звернувся до Прем'єр-міністра України Юрія Єханурова з проханням доручити прискорити затвердження фінансового плану Укрзалізниці на 2006 рік з метою забезпечення фінансування договорів з ВАТ ХК „Луганськтепловоз”. Відповідно до Угоди про співпрацю з ВАТ ХК „Луганськтепловоз” Укрзалізницею на 2006 рік заплановано закупити 27 одиниць електро- і дизель - поїздів.
• Рішення направлено на реанімування та запровадження нових технологій на підприємстві.
7. Сприяв поліпшенню інвестиційного клімату в Луганській області
• Визначив приоритетним питання вкладення іноземних інвестицій в економіку Луганщини.
• Оприлюднив інформацію про 100 потенційних об'єктів інвестування з описами характеристик їх стану й умов, на яких інвестор зможе їх придбати.
8. Запровадив на теренах Луганщини ексклюзивні програми «Рідний дім» та «Теплі вікна»
• Направив ресурси ДП «Газ-Тепло» НАК «Нафтогаз України» з метою децентралізації системи опалювання на встановлення котелень та систем автономного опалення на Луганщині.
• Розпочав реалізацію проекту «Теплі вікна» (заміна старих вікон на пластикові рами у лізинг).
9. Сприяв розвитку культури та духовності Луганщини
• Вирішив питання щодо надання симфонічному оркестру Луганської обласної філармонії статусу академічного.
• Став першим українським губернатором з яким Святіший Олексій II провів офіційну зустріч. Протягом 40 хвилин Олексій II і Геннадій Москаль обговорили ряд питань, пов'язаних з розвитком православ'я в східних регіонах України й особливо у нас на Луганщині. Також Геннадій Москаль отримав особисте благословення від Олексія II.
• Став ініціатором перевезення святих мощів в Свято-Володимирський кафедральний собор Української Православної церкви м.Луганська, де керівник Луганською єпархією УПЦ, Митрополит Іоаннікій відслужив хвалебний молебень. Після цього святі мощі були перевезені в Свято-Георгіївський храм м.Алчевська.
• В рамках проекту „Здоров’я матері та дитини” звернувся до президента компанії „ТНК-ВР Україна” О.Городецького, яка давно та плідно працює на теренах Луганщині та представників USAID з проханням допомогти вирішити питання ремонту пологового будинку м.Лисичанську, на що було отримано згоду.
• Ініціював перевидання оригіналу варіанту роману «Молода гвардія» українською мовою для бібліотек Луганщини та західноукраїнських шкіл з метою поширення інформації про події ВВв, які відбувалися на території Луганської області.
10. Сприяв вирішенню питання ремонту пологового будинку в м.Лисичанськ
• В рамках проекту „Здоров’я матері та дитини” звернувся до президента компанії „ТНК-ВР Україна” О.Городецького, яка давно та плідно працює на теренах Луганщині та представників USAID з проханням допомогти вирішити питання ремонту пологового будинку м.Лисичанську, на що було отримано згоду.
11. Відвідав з робочими поїздками міста та райони Луганської області
• За підсумками поїздок були підготовлені протокольні доручення щодо негайного вирішення питань; вироблена концепція подальшої роботи облдержадміністрації, яка сприятиме поліпшенню економічного стану на Луганщині.
12. Не використовував адмінресурс під час виборів 2006