20 червня 2006,13:35
Залучення інвестицій в економіку Луганщини – пріоритетний напрямок, незалежний від політичних процесів. – Сергій Кириченко.

„Питання залучення інвестицій в економіку Луганщини є пріоритетним незалежно від політичних процесів, які відбуваються в країні”, - заявив начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Сергій Кириченко. За його словами, в області проводиться значна робота щодо залучення потенційних інвесторів. З метою створення привабливого іміджу області та сприяння в залученні інвестицій серед посольств іноземних країн в Україні та дипломатичних установ України за кордоном розповсюджується інформація про інвестиційні пропозиції підприємств Луганщини, потреби в експорті й імпорті товарів, послуг і стану соціально-економічного розвитку області, виставкових заходах. Проведення в травні поточного року в м. Луганську V Міжнародної виставки «Східна Брама України-2006» дало можливість більше 90 підприємствам Луганщини і близько 40 підприємствам інших регіонів України, Грузії, Російської Федерації, Республіки Білорусь представити свою продукцію (товари, роботи, послуги), ознайомитися з номенклатурою інших підприємств, обмінятися інформацією, пропозиціями, досвідом комерційної та виробничої діяльності. Близько 20% підприємств-учасників виставки чекають конкретних договорів (контрактів).
Налагоджена постійна співпраця з Австрійською Республікою. У травні 2006 року в Луганській області проведена австрійська економічна місія. В ній взяли участь 14 австрійських фірм, які представили промислово-економічний потенціал Австрії. Під час переговорів луганських підприємств з австрійськими було досягнуто близько 30 конкретних домовленостей щодо створення системи водопідготовки і нагрівання води на сонячних батареях, постачань запасних запчастин до сільгосптехніки, створення спільного підприємства з виробництва паркету, спільного проекту з утеплення фасадів, розробки технології переробки вторинної сировини тощо.
За словами Сергія Кириченка, продовжується активна співпраця з Ростовською, Воронезькою, Білгородською областями, м. Москвою Російської федерації, Республікою Білорусь (ВАТ ХК «Луганськтепловоз» щодо розширення співпраці з Білоруською залізницею, Лутугинський валковий комбінат щодо співпраці з підприємствами металургійного та харчовопереробного комплексу Білорусі). Перспективні напрями співпраці намічені в будівельній області з представниками компаній Федеральної Республіки Німеччини, налагоджені зв’язки з Контактним пунктом польських регіонів в Україні.
Для підвищення інвестиційно-привабливого клімату Луганської області Сергій Кириченко вважає за доцільне щорічно проводити засідання «Клубу інвесторів Луганщини», створити банк даних про наявні промислові майданчики та об’єкти потенційного інвестування, розробляти інвестиційні проекти, які б відповідали вимогам інвесторів і враховували зацікавленість потенційних інвесторів.

ЛУГАНСЬКА ОБЛАСТЬ має значний інвестиційний потенціал. Регіон є найбільшим промисловим центром сходу України і найважливішим транспортним вузлом, через який проходять залізничні, автомобільні і повітряні колії із заходу і сходу України до північних, центральних і південних областей Росії. Вигідне географічне розташування області, природні багатства, розвинена мережа транспортних комунікацій, достатній ринок робочої сили (у регіоні зосереджено 5 відсотків трудових ресурсів держави) - всі ці складові дають області великі можливості для стійкого та всебічного розвитку. Область має сформовану ресурсну базу, основою якої є високоякісне вугілля. Запаси вугілля обчислюються десятками мільярдів тонн. Дві третини складають антрацити та інше енергетичне вугілля, третина – вугілля, що коксується. Область багата й корисними копалинами, що використовуються в будівництві (вапняк, пісковик, мергель, різні глини). Існує велика кількість промислових відходів, які накопичилися в шахтних териконах і відвалах, які також можуть бути використані в будівництві. Є родовища природного газу. В регіоні є також джерела лікувальних мінеральних вод. В даний час близько 24 тисяч підприємств області різних напрямів діяльності в тій чи іншій мірі потребують інвестиційних ресурсів.