03 липня 2006,11:41
Питання щодо повного розрахунку за спожиті енергоносії розглядалося на апаратній нараді в облдержадміністрації.

Як виконується завдання щодо розрахунку за спожиту електрику та газ у повному обсязі докладали сьогодні на щотижневій апаратній нараді в Луганській облдержадміністрації керівники галузевих управлінь. На нараді, яку провів в.о. голови облдержадміністрації Олександр Кобітєв, зазначено, що за червень Луганщина планує сплатити Енергоринку 100% – 140,6 млн. грн. за спожиту електроенергію. Це на 9 % більше, ніж спожито, тобто 5,4 млн. грн. з цих грошей піде на погашення існуючої заборгованості.
За спожитий у червні газ область розрахувалася поки що тільки на 81,7%. При цьому населення сплатило більше 100% ціни спожитого ним палива. Промислові споживачі за січень-травень використали природного газу на 843,4 млн. грн. і на початок червня розплатилися за нього на 95%. Боржниками є також бюджетні установи. За спожитий з початку року газ вони розрахувалися в середньому на 95,2%. Так, у Краснодоні ця цифра становить 20,4%. Бюджетні організації Луганщини, що фінансуються з держбюджету, сплатили за спожитий газ 80%, ті, що фінансуються з місцевих бюджетів, – 97,4%.
В наслідок збільшення цін на газ та електроенергію потреби місцевих бюджетів Луганської області на забезпечення розрахунків за енергоносії та комунальні послуги, які споживаються бюджетними установами, у поточному році збільшилася майже на 54 млн. грн. Для самих бюджетів міст та районів така сума є не підйомною. Тому Головне фінансове управління Луганської облдержадміністрації звернулося до Міністерства фінансів України з проханням розглянути можливість відшкодування додаткових витрат місцевих бюджетів Луганщини в сумі 53 млн. 742,4 тис. грн. за рахунок державного бюджету.
В житлово-комунальній галузі у червні досягнуті нечувані досі розрахункові рекорди: підприємства теплоенергетики перерахували за спожитий газ 2тис.250%, підприємства, що працюють з ДК „Газ України” дійшли рівня оплати у 712%. Це дало можливість комунальникам не тільки повністю „закрити” червень, а й скоротити заборгованість за минулі місяці на 9,7 млн. грн. Так що тепер борг за газ з початку поточного року у луганських комунальників становить 36,8 млн. грн. крім того. Продовжується кампанія щодо укладання угод для погашення заборгованості шляхом тарифної різниці.
В ході апаратної наради в.о. губернатора Олександр Кобітєв підкреслив: „Позиція облдержадміністрації в тому, щоб усі зусилля направити на максимально економне споживання енергоносіїв”. Він дав доручення провести паспортизацію усіх бюджетних організацій області та перерахувати споживання енергоносіїв навіть там, де вже є лічильники. Олександр Кобітєв також зазначив, що згідно існуючого закону, лічильні апарати повинні встановлювати за свої кошти постачальники послуг, „однак, поки це виглядає досить смутно”. Він надав доручення вивчити „ціну питання” щодо повсюдної установки лічильників. При цьому облікові прилади повинні бути сучасними й точними.