Збиральна кампанія офіційно стартувала сьогодні на сільськогосподарських полях Луганської області. Про це повідомив на брифінгу для ЗМІ в обласній держадміністрації начальник Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Махортов. За його словами, вже намолочено перші 676 тон зерна нового врожаю. На сьогодні у 8 центральних та південних районах Луганщини до збиральних робіт приступили 18 господарств. Ранні зернові та зернобобові культури там скошені на 715 га, обмолочені – на 228 га. В основному ведеться збирання озимої пшениці, якої скошено 370 га, та озимого ячменю та гороху.
За оперативними даними, селяни Біловодського району обмолотили 17 га з врожайністю 40 ц/га, Краснодонського району – 12 га з врожайністю12 ц/га, Марківського району – 26 га з врожайністю 38,2 ц/га, Новоайдарського – 41 га, врожайність – 25 ц/га, Станично-Луганського – 132 га, врожайність – 29,5 ц/га. Середня врожайність озимої пшениці по області очікується на рівні 25 ц/га.
В поточному році аграріям Луганщини необхідно зібрати врожай ранніх зернових та зернобобових культур на площі 424,7 тис. га, з яких 235 тис. га – це озимі культури. Всього ж підлягає збиранню 6562 тис. га сільськогосподарських посівів. Очікуваний врожай, за словами Юрія Махортова, становитиме не менше 1 млн. 140 тис. тон зернових, як це заплановано регіональною програмою „Зерно Луганщини – 2006”.
В ході підготовки до жнив агропідприємства Луганщини налагодили роботу 1388 зернозбиральних комбайнів, тобто 97% від тих, що є в наявності. Усі райони, крім Перевальського, Антрацитівського й Новоайдарського, забезпечили належну готовність техніки до жнив. До того ж, агроформування області закупили цього року 306 нових одиниць сільгоспмашин, в тому числі 32 зернозбиральних комбайни на загальну суму 34,9 млн. грн. Це більше ніж торік. Також підписані угоди до додаткове залучення 385 комбайнів. Відремонтовано 944 жатки (99%), завершується підготовка іншої збиральної техніки, токів та транспортних засобів. Районними комісіями на чолі з інспекторами держтехнагляду завершується державний технічний огляд всієї задіяної у жнивах техніки на предмет якості підготовки й дотримання норм охорони праці.
Для того, щоб нормально й своєчасно провести жнива, селянам області необхідно 22,3 тис. тонн дизельного палива та 5,7 тис. тонн бензину. Зараз господарствами накопичено відповідно 59% та 55 % палива від потреби, що більше, ніж на початку минулорічної збиральної кампанії. Крім того, селяни продовжують отримувати від держави кошти у вигляді держпідтримки на проведення сільськогосподарських робіт: це 13 млн. грн. за сівбу ярових та понад 27 млн. грн. – за озимину.
„Для того, щоб отримати запланований врожай, аграріям довелося прикласти немало зусиль”, – підкреслив Юрій Махортов. Він вважає, що через погодні умови (осіння засуха під час сівби озимини, січневі морози, пізня холодна весна та травнева засуха), буде досить важко зібрати зернових більше ніж торік. Проте, цього року на 15,8% розширені площі ярових посівів (з 141 тис. га до 163,4 тис. га), весною застосовано понад 20,5 тис. тон мінеральних добрив під час сівби ярових, на 160 тис. га проведено підготовку озимини. Посіви зернових оброблені хімічними засобами захисту рослин.
„Погода зробила свою справу, але ми зробимо все, щоб Луганщина й цього року була зі своїм продовольчим зерном і валом не менше 1 млн. тонн”, - заявив Юрій Махортов. У липні та серпні селяни очікують на спекотну погоду, а з 6 вересня очікуються сильні дощі. Відповідно від цього вони мають скорегувати свою роботу та темпи цьогорічних жнив.
|