У Зведений бюджет від підприємств та установ Луганщини надійшло 1 млрд. 667 млн. грн. за 1 півріччя 2006 року, з яких у бюджет – 1 млрд. 82 млн. грн, у місцеві бюджети всіх рівнів – 585 млн. грн. Про повідомив виконуючий обов’язки заступника голови Луганської облдержадміністрації. Начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації Юрій Балковий сьогодні на брифінгу для ЗМІ, який відбувся в луганській облдержадміністрації. Він проінформував журналістів, що розрахункові показники Міністерства фінансів України виконані областю на 107,6%, і порівняно з минулим роком загальний обсяг надходжень виріс на 106%. У спеціальний фонд зараховано в цілому по бюджетах усіх рівнів 601 млн. грн, що на 46% ніж за цей період минулого року.
Доходи, які враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, на Луганщині за 6 місяців становили 1 млрд. 22 млн. грн. „Це дало змогу у повному обсязі забезпечити перерахування дотації вирівнювання у місцеві бюджети області, – пояснив Юрій Балковий. В тому числі по основних бюджетоутворюючих платежах надійшло податку на прибуток 333 млн. грн (21% більше ніж торік) і податку на додаткову вартість – 536 млн. грн. (перевиконання склало 21%).
У бюджети міст та районів за 1 півріччя без урахування міжбюджетних трансфертів надійшло 585 млн. грн. Це 101,3% до плану. Доходи загального фонду у порівнянні з минулим роком зросли на 27%. Доходи, які враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, склали 106,3%. Доходи, що не враховуються, тобто ті, що використовуються місцевими радами для виконання власних повноважень, виконані на 42% відповідно до річних показників і на 99% до піврічного плану.
За словами Юрія Балкового, основним джерелом надходжень для місцевих бюджетів залишається податок з доходів фізичних осіб. Його питома вага складає 80% усіх надходжень до місцевої казни міст та районів області. Отримано 467 млн. грн. за 6 місяців, що є 101,3% до встановленого планом. У порівнянні з минулим роком надходження зросли на 35%, або на 122 млн. грн.
„Таке зростання надходжень стало можливим завдяки зростанню наполегливості фіскальних служб у роботі з платниками податків.”, - вважає Юрій Балковий й. Так, з початку поточного року від платників-боржників по сплаті заробітної плати у бюджет надійшло понад 4 млн. грн. прибуткового податку. По 160 підприємствам на 19 млн. грн. матеріали направлені на розгляд до прокуратури. По 70 підприємствам на 9 млн. грн. матеріали вже знаходяться у судах, з них по 45-ти вже прийняті судові рішення по стягнення по податку 7 млн. грн. Результатом багаточисельних засідань комісій з виплати заборгованості із зарплати стало те, що 330 підприємств погасили свої борги на 20 млн. грн. і завдяки цьому сплатили 2,5 млн. грн. податків. „По наших розрахунках, ця робота дасть можливість до кінця року залучити до бюджетів ще понад 5 млн. грн. податку з доходів фізичних осіб у місцеві бюджети”, - впевнений Юрій Балковий.
Велику вагу, за його думкою, мала також робота з виявлення фактів сплати зарплати у „конвертах”. У 760 суб’єктів підприємництва за 1 півріччя була легалізована робота 1700 громадян, які працювали без оформлення трудових угод і відповідно отримували зарплату за рахунок нелегальних прибутків, у „конвертах”. В результаті бюджети отримали десь 0,5 млн. грн. неврахованих надходжень. „Прогнозуємо, що до кінця року ще десь 4 тис. працівників будуть легалізовані таким же чином і почнуть працювати й сплачувати податки офіційно, що дасть додатково у бюджет понад 1 млн. грн.”, – заявив Юрій Балковий.
В ході брифінгу він також зазначив, що сплата податку за землю на Луганщині становить 96,6% до встановленого місцевими бюджетами на перше півріччя показника. В цілому платежів по цьому виду податків надійшло на 47,8 млн. грн., що складає 8,2% в загальному обсязі надходжень. Проте податок на землю не є вирішальним для наповнення місцевих бюджетів, оскільки має долю в них не більше 10%.
З точки зору Юрія Балкового, місцевими органами самоврядування недостатньо ведеться робота щодо залучення власних джерел надходжень, зокрема, від діяльності підприємств комунальної власності, які за півріччя виконали показники надходжень лише на 80%. „Місцеві податки й збори займають в загальному обсязі надходжень лише 1,2%, хоча їх значення важко переоцінити, оскільки це ті кошти якими місцеві органи влади можуть розпоряджатися для виконання своїх повноважень, – зазначив Юрій Балковий. – Це і ставки податків, перегляд тих ставок, які зараз існують. Недоїмка по підприємствах комунальної власності зросла на 1,5 млн. грн. При тому, що загальна недоїмка по бюджетним надходженням по області зменшилася з 85 до 65 млн. грн., в основному за рахунок надходжень по податку на землю и по зборам у фонд охорони навколишнього середовища.
По містах та районах Луганської області бюджетні надходження зростають: у першому півріччі поточного року додатково отримано 202 млн. грн.
|