11 липня 2006,15:30
Діяльність хімзаводу „Зоря” визнано незадовільною, керівництву підприємства рекомендовано прискорити передачу соціальної сфери у власність Рубіжного.

Стан справ у виробничо-господарській діяльності Рубіжанського казенного хімічного заводу „Зоря” розглянуто колегією управління промисловості та розвитку інфраструктури Луганської облдержадміністрації. За словами начальника управління Олександра Ісаченка, у 1-му півріччі „Зорею” вироблено лише 55,6% обсягів продукції від того ж періоду минулого року. „Цей результат є вкрай незадовільним навіть враховуючи певні об’єктивні труднощі, - вважає Олександр Ісаченко. – особливо турбує те, що „Зоря” є місто- і бюджетоутворюючим підприємством, від виробничої діяльності якого суттєво залежить благополуччя міста Рубіжне”. Він також зазначив, що не зважаючи на заходи, які приймаються на заводі, неодноразові звернення облдержадміністрації в центральні органи влади щодо вирішення проблемних питань підприємства, суттєвого покращення ситуації не відбувається. На думку Олександра Ісаченка, необхідні нові, більш зважені підходи до вирішення накопичений проблем. Серед них: на рівні Верховної Ради – зміни законодавчих актів у бік захисту вітчизняного товаровиробника; на рівні облдержадміністрації – сприяння в одержанні „Зорею” пільг за користування землею; на рівні міської влади – передача соціальної інфраструктури підприємства до комунальної власності міста, та інше.
За словами виконуючого обов’язки директора РКХЗ „Зоря” Олександра Чернецова, з початку 2006 року підприємство виробило товарної продукції на 91млн. 514 тис. грн., що майже наполовину менше ніж за перше півріччя минулого року. За весь поточний рік „Зоря” спроможна виробити лише 97% від того, що було випущено торік. І це при тому, що у 2005 році завод теж зменшив обсяги виробництва. Кредиторська заборгованість у порівнянні з початком цього року збільшилася на 6 млн. 129 тис. грн, в основному за рахунок залучення короткострокових банківських кредитів. Виросла й дебіторська заборгованість. Серед причин збиткової роботи підприємства є зростання цін на сировину та енергоносії, скасування пільг з уплати податку на землю (сума податку збільшена в 4 рази) та сезонність виробництва головного продукту – пентаеритриту.
На думку керівництва заводу, перш за все, необхідно вирішити питання фінансування витрат на утримання, відновлення й покриття збитків матеріального резерву, який зберігається на підприємстві та виділення щорічно грошей на утримання законсервованих потужностей, а також необхідно розглянути питання про звільнення підприємства від сплати земельного податку на рівні 50 % від діючих ставок.
На засіданні колегії управління промисловості було прийнято рішення : 1) Звернутися до народних депутатів України від Луганської області з проханням ініціювати відміну окремих положень законодавчих державних актів, які суттєво гальмують подальший розвиток РКХЗ „Зоря” і можуть привести до повної зупинки унікального хімічного підприємства, а також звернутися до Мінекономіки України щодо антидемпінгового розслідування на імпорт пентаеритриту; 2) В.о. директора підприємства Олександру Чернецову рекомендовано разом з міським головою Рубіжного прискорити передачу соціальної сфери „Зорі” до комунальної власності міста; 3) Управління промисловості облдержадміністрації повинно сформувати програму виробничо-господарської діяльності „Зорі” до кінця року з урахуванням пропозицій маркетингової служби заводу; 4) Керівництву підприємства разом з Рубіжанським міськвиконкомом запропоновано опрацювати антикризову програму і надати її на узгодження до Луганської облдержадміністрації та обласної ради.
РКХЗ „Зоря” є повністю державною власністю. Завод віднесено до Переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, та включено до переліку підприємств, що не підлягають приватизації.