12 липня 2006,11:01
Заборгованість бюджетних установ Луганщини по енергоносіях та житлово-комунальних послугах становить 23 млн. 8,9 тис. грн.

Заборгованість бюджетних установ Луганщини по енергоносіях та житлово-комунальних послугах на 1 липня становить 23 млн. 8,9 тис. грн. За повідомленням Головного фінансового управління Луганської облдержадміністрації, з початку року борги зросли на 22,4%, проте протягом червня їх вдалося зменшити майже на 14%, тобто на 3 млн. 492 тис. грн.
Так, бюджетні установи, що фінансуються з місцевих бюджетів, на початок липня за спожитий газ розрахувалися на 93,9%, за електрику – на 98,5%, за теплопостачання – на 80,3% та за водопостачання й водовідведення – на 97%. Тобто, у червні рівень розрахунків значно збільшився.
В той же час найбільша заборгованість по всіх видах платежів залишається у Луганську, де бюджетні установи винні комунальникам 9 млн. 771,5 тис. грн. Це 42,5% від усього боргу бюджетників по області за енергоносії та житлово-комунальні послуги. Доля Лисичанську у загально обласній заборгованості 15,2%, Стаханова – 8,6%, Брянки – 8% та Свердловську – 6,4%.
„Незважаючи на постійні звернення та вимоги облдержадміністрації щодо забезпечення у повному обсязі оплати спожитих енергоносіїв на комунальних послуг, через відсутність реальних важелів впливу наші вимоги міськими бюджетами не виконуються”, - зазначив начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації, в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Балковий.
Певні труднощі виникли й у розрахунках за енергоносії та комунальні послуги по наданих громадянам субсидіях. Держбюджет у 1-му півріччі цього року виділив Луганщині субвенцію для розрахунків з надавачами послуг по субсидіях. За цією субвенцією надійшло 36 млн. 206 тис. грн. – це тільки 96% до затверджених лімітів. Кредиторська заборгованість по енергосубвенції з початку року збільшилася майже вдвічі.
„Причиною стало те, що в червні підприємствами-надавачами послуг та головним розпорядником коштів були проведені нарахування по пільговій категорії „діти війни” на весь період дії вказаної пільги починаючи з січня. Ці нарахування раніше не були включені до розрахунків червня”, -- пояснив Юрій Балковий. Крім того, залишилася непогашеною заборгованість по квартплаті, теплу, воді, електриці по підприємствах, по яких неможливо скласти схеми, замкнені на НАК „Нафтогаз України”: для розрахунків з ними необхідні грошові кошти.
За словами Юрія Балкового, облдержадміністрація вживає всіх необхідних заходів, щоб борги по пільгах і субсидіях були погашені у повному обсязі. Так, на 1 липня з енергосубвенції вже оформлено протоколи-погодження з надавачами комунальних послуг та енергопостачання на суму 5 млн. 378 тис. грн. Робота в цьому напрямку триває.