«Поліпшення інвестиційної ситуації сприяло поліпшенню фінансового стану сільгосппідприємств», - заявив начальник Головного управління агропромислового розвитку Луганської облдержадміністрації Юрій Махортов сьогодні в ході «круглого столу», присвяченого питанням поліпшення інвестиційного клімату і залучення інвестицій в агропромисловий комплекс Луганської області. По його славами, сьогодні з 340 сільгосппідприємств 240, або 70%, є прибутковими.
«Для Луганської області, в якій велика частина міського населення, робота аграрного сектора, забезпечення стабільного продовольчого постачання людей мають особливе значення», - відзначив Юрій Махортов. Основи нинішнього сільського господарства були закладені в 2000 році в процесі його реформи, яка докорінно змінила форми власності на землю й майно, а також форми організації виробництва. Замість колективних сільгосппідприємств створені і розвиваються 102 приватних сільгосппідприємств, 219 господарських суспільств, 104 фермерських господарства. У харчовій галузі функціонує 120 крупних підприємств з переробки і випуску продуктів харчування.
Саме завдяки створенню нових приватних сільгосппідприємств на селі, підвищенню відповідальності власників за результати роботи, зростанню інвестицій, за останні 4 роки в сільському господарстві області забезпечувався приріст більшості видів сільгосппродукції.
У 2005 році забезпечений приріст валової сільгосппродукції більш ніж на 20%. Виробництво зерна склало 1,3 млн. тонн – це якнайкращий урожай за останнє десятиліття, соняшнику – 312 тис. тонн. Повністю забезпечується потреба Луганщини в продовольчому зерні.
Здійснюється цілеспрямована робота по технічному переозброєнню сільського господарства. За останні 5 років агроформування придбали 4 тис. 220 одиниць нової техніки, в т.ч. 694 трактори і 360 зернозбиральних комбайнів. Це дало можливість відновити машинно-тракторний парк більш, ніж на 10 %. При цьому активно використовуються пільгові довгострокові кредити, а також власні кошти сільгосппідприємств та їх інвесторів.
Завдяки залученню інвестицій в галузь птахівництва за останні 5 років вдалося практично відновити роботу майже всіх птахофабрик, збільшити на цій основі виробництво яєць в 1,8 разу, або до 450 млн. штук в 2005 році. Нарощується виробництво м'яса бройлерів. Чисельність поголів'я свиней в господарствах збільшилася на 20 тис. голів, або на 40 %, птахи – на 370 тис. голів (13%).
Розв'язуються соціальні питання, підвищується рівень життя населення. Середньомісячна заробітна плата на селі зросла порівняно з відповідним періодом минулого року на 36% (по Україні – 9 місце). Заборгованість по заробітній платі з моменту реформування господарств знижена на 75 млн. грн.
В області створені і працюють Луганська аграрна дорадча служба і громадська організація «Слобідський селянський розвиток» в рамках проекту технічної допомоги Європейського Союзу. З метою надання консультаційних послуг фермерам і сільським жителям по створенню бізнес-планів і інвестиційних проектів, юридичної допомоги населенню, сприянню розвитку територіальних громад, підвищенню культурного рівня. Відкриті і працюють філіали в 4-х районах області. Фахівцями розроблені проекти, по яких виграні гранти і направлені на рішення соціальних питань на селі на суму близько 500 тис. гривень, робота триває.
|