17 липня 2006,13:46
Всі учбові заклади обласного підпорядкування на Луганщині до кінця року повинні перейти на автономне опалення. – Олександр Кобітєв.

Всі учбові заклади Луганщини, що знаходяться в обласній комунальній власності, повинні перейти на автономну систему опалення вже до початку зими. Таке завдання поставив виконуючий обов’язки голови, перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Олександр Кобітєв сьогодні на апаратній нараді з керівництвом обласної держадміністрації. В ході наради розглядався хід підготовки навчальних закладів області до початку нового 2006-2007 навчального року. Комунальникам та керівникам сфери освіти заступник губернатора доручив для цього консолідувати усі можливі ресурси та кошти, в тому числі банківські кредити та лізингові схеми, зокрема, з ДП НАК „Нафтогаз України” „Газтепло”. У першу чергу, за словами Олександра Кобітєва, переобладнати на автономне опалення треба усі інтернатні дитячі установи, „щоб діти-сироти вже напевно узимку не мерзли”.
За словами начальника управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації Ірини Цимбал, до нового навчального року на Луганщині необхідно підготувати 1тис. 375 навчальних закладів різної форми власності, в тому числі 15 спеціалізованих шкіл-інтернатів. Всього планується встановити 37 міні-котелень. На роботи з підготовки 40 закладів обласної комунальної власності в поточному році передбачено 5, 25 млн. грн. для придбання вугілля для обласних закладів освіти в бюджеті на ІІ півріччя заплановано 565,5 тис. грн. „Це дозволить стабільно забезпечувати паливом власні котельні”, – заявила Ірина Цимбал. Вона також додала, що прилади для обліку електрики, води та тепла встановлені вже у всіх закладах освіти обласного підпорядкування. Крім того, на ремонтні роботи освітніх закладів місцевої комунальної власності заплановано 5 млн. 760 тис. грн., але у бюджетах 9 міст та районів області такі кошти не передбачені. Водночас з держбюджету виділено субвенцію в сумі 5 млн. 156 тис. грн. на ремонт 16 сільських шкіл, будівництво та реконструкцію міні-котелень у 19 закладах та аварійно-відновлювальні роботи в 15 закладах Антрацитівського, Біловодського, Білокуракинського, Кремінського, Новоайдарського, Новопсковського, Сватівського, Попаснянського, Троїцького, Марківського, Міловського, Перевальского, Краснодонського, Слов’яносербського, Станично-Луганського районів, а також Первомайська і Свердловська. До того ж, передбачається залучити кошти підприємств та спонсорів. На капремонти ПТУ Луганщини з держбюджеті виділяється 580 тис. грн., самі заклади профтехосвіти планують витратити ще 650 тис. грн. Зараз на балансі ПТУ знаходиться 29 міні-котельних, ще 9 необхідно встановити.
З 39 вузів Луганщини 6 мають 21 власну котельню, з них 11 – міні-котелень, 7 газових та 3 вугільних. До кінця поточного року планується ввести в дію ще 7 міні-котелень у 6 вищих навчальних закладах області та 3 – в наступному, 2007-му, році.
В ході апаратної наради Олександр Кобітєв наголосив, що до ректорів вузів ставиться особлива вимога з підготовки керованих ними закладів до майбутнього опалювального сезону. За словами заступника губернатора Луганщини, досвід аварії в Алчевську минулої зими показав на прикладі ДонДТУ, що до сих пір керівники вузів досить самовпевнено ставились до проблем забезпечення опалення взимку, тим більше що власних коштів зараз у вищих навчальних закладів вистачає.
Питання щодо підготовки до зими вузів області Олександр Кобітєв узяв під свій особистий контроль. Ірині Цимбал він доручив взяти під особистий контроль проведення ремонтних робіт в решті освітніх закладів області та забезпечити проведення підготовчих заходів до початку нового навчального року. Управлінню освіти і науки та міським й районним керівникам доручено забезпечити реалізацію регіональних програм з енергозбереження в закладах освіти, в тому числі модернізації опалювальних котлів, ізоляції зовнішніх тепломереж та утеплення теплотрас, заміни та утеплення вікон та дверей.
Також за результатами апаратної наради Олександр Кобітєв доручив за підсумками виконання бюджетів за 6 та 9 місяців внести пропозиції до сесій місцевих рад про зміни в місцевих бюджетах щодо 100-відсоткового забезпечення закладів освіти сучасною комп’ютерною технікою та організації безкоштовного харчування учнів 1-4 класів з 1 вересня 2006 року.