„Необхідні термінові дієві заходи з реформування житлово-комунального господарства Луганщини й країни в цілому, щоб запобігти колапсу, на межі якого знаходиться галузь”, – заявив заступник голови Луганської облдержадміністрації Олег Тітамир на засіданні „круглого столу” за участю керівників облдержадміністрації, депутатів обласної ради та представників Громадської ради при ОДА. Учасники „круглого столу” обговорили шляхи реформування ЖКГ й запропонували своє бачення та варіанти моделей реформування житлово-експлуатаційних організацій.
За словами Олега Тітамир, перший, в основному „документальний” період реформування закінчився. Він також констатував, що на сьогодні, нажаль, держава не виконує свої фінансові зобов’язання щодо підтримки органів місцевого самоврядування, на які саме і покладено основний тягар реформування самої занапащеної галузі господарства у державі. Гроші на реформування ЖКГ до міст та районів надходять дуже повільно. За словами заступника губернатора, необхідно більше 55 млрд. грн. тільки на оновлення обладнання у підприємствах галузі а це пів бюджети України. Темпи реформи стримує й те, що в різних регіонах різних підхід і бачення до самого процесу. Про це свідчить різний рівень платежів за комунальні послуги. Крім того, у східних областях нарахування кожному споживачу більше, ніж в західних на 60-80 грн, а рівень розрахунків за спожиті послуги нижче.
Однією з головних проблем роботи підприємств ЖКГ Олег Тітамир бачить у т ому, що тарифи на їх послуги не покривають їх реальних витрат на виробництво цих послуг. Він також зазначив, що тарифи будуть обов’язково приведені у відповідність, проте для населення держава виділяє вдвічі більше грошей на субсидії. До того ж, на Луганщині активізується робота з відкриття єдиних офісів, де можна буде за спрощеною процедурою оформити субсидію, не ходячи по багато чисельних кабінетах одразу в кількох інстанціях.
Учасники „круглого столу” підтримали цю ініціативу, а також висловилися за активізацію створення товариств співвласників житла у багатоповерхівках. Але тільки після того, як буде вирішено питання щодо капітального ремонту житлових будинків, хоча б на пайових принципах. Досвідом діяльності також поділилися керівники громадських організацій, які на Луганщині вже займаються проблемами реформування ЖКГ, зокрема, випробовують себе у ролі замінників традиційних ЖЕКів.
У резолюції засідання „круглого столу” його учасники пообіцяли сприяти проведенню реформи ЖКГ й реорганізації ЖЕО та запропонували облдержадміністрації організувати широке обговорення цієї теми через соцопитування, громадських слухань, організації тематичних рубрик у ЗМІ тощо. Запропоновано також створити робочу групу з аналізу запропонованих моделей ЖЕО, залучивши до її роботи представників облдержадміністрації, виконкому Луганської міськради, житлово-експлуатаційних організацій та громадськості.
|