„Той, що пробудив Кам’яну державу” – так називається новий документально-художній фільм, який розповідає про життєвий шлях видатного українського політика, журналіста, публіциста і Національного Героя України В’ячеслава Чорновола. Його презентація відбулася сьогодні у приміщенні обласного краєзнавчого музею. Перегляд фільму, який триває 1 годину 40 хвилин, супроводжувався спілкуванням глядачів з творчим колективом авторів картини.
Ініціатором створення картини став Народний Рух України, він же й проводить присвячений презентації фільму всеукраїнський тур, який триватиме з 17 липня по 10 серпня 2006 року. Головна прем’єра відбудеться 21 серпня у Києві, а до того презентаційний тур пройде по всій Україні більш ніж у 20 містах, від Сходу зо Заходу. Всеукраїнська презентація почалася показом фільму 17 липня у Полтаві, 18-го – в Харкові, вчора його мали можливість бачити глядачі Донецьку. До 24 серпня фільм побуває у Маріуполі, Дніпропетровську, Запоріжжі, Сімферополі, Севастополі, потім його демонструватимуть по оздоровницях Криму (в “Артеку”, санаторіях “Ореанда”, “Дніпро”, “Дюльбер”), після чого його чекатимуть Херсон і Миколаїв. А потім Захід країни: Тернопіль, Івано-Франківськ, Ужгород, Львів, Луцьк та Рівне
Як повідомив режисер і сценарист стрічки Володимир Онищенко, головним стержнем фільму стала українська народна казка \"Кам’яна держава\", із сюжетними колізіями якої метафорично співвідноситься доля В’ячеслава Чорновола, тому й назвали стрічку „Той, що пробудив Кам’яну державу”. За словами Онищенка, увага у стрічці акцентується на унікальних хронікальних кадрах Народного Руху, котрі ніколи не показували по телебаченню. За жанром фільм – художньо-документальний, бо в ньому дуже важливу роль відіграють екранізовані протоколи допитів В’ячеслава Чорновола, у виконанні чудових акторів Сергія Романюка і Євгена Паперного. За рахунок цього ми відійшли від “сухої” документалістики. Фільм вийшов емоційним, авторським - відзначив Онищенко.
На емоційності фільму наголошує і Євген Паперний, якому довелось зіграти негативну роль слідчого КДБ. За його словами, Онищенко зробив не лише хронікально-документальний, а й ігровий фільм, у якому дуже багато символічних моментів.
Великою метафорою життя В’ячеслава Чорновола назвав стрічку рухівець Лесь Танюк. За його переконанням, Україні потрібен цей фільм, адже постать Чорновола надзвичайно важлива для суспільства як в політичному, так і в моральному сенсі: ”Молодь сьогодні не бачить на екранах таких постатей, як Чорновіл, а бачить „розбишацтво” в парламенті. Ми маємо аморалізм в партійних взаєминах, зрадництво і багато чого іншого. Адже Чорновіл все своє життя намагався розбуркати громадську свідомість – підняти українців з колін та збудувати свою власну державу ”, - відзначив депутат.
Знімався фільм у різних куточках України, зокрема, у Києві, Маріуполі, Донецьку, Львові, тобто у тих містах, з якими пов’язана доля В’ячеслава Чорновола. У епізодах беруть участь Сергій Романюк, Євген Паперний та інші відомі українські актори. Режисер і сценарист картини - Володимир Онищенко, відомий своїми художніми фільмами “Шлях через руїни” (1988), \"Капітан \"Крокус\" (1990), \"Об’єкт \"Джей\" (1995), “Запороги” (2005); оператор - Андрій Даниленко.
|