20 липня 2006,15:59
Технічний розвиток вугільних підприємств Луганщини з початку року профінансовано менше ніж наполовину.

Програмою технічного розвитку шахт області на 2006 рік відповідно до розрахунків фахівців вугледобувних підприємств передбачалося фінансування з держбюджету у розмірі 1,6 млрд. грн. Мінвуглепромом України на ці цілі виділено коштів 487,7 млн. грн. Це в 3,4 рази менше. За шість місяців 2006 роки на технічний розвиток підприємств області поступило 130,1 млн. грн., що складає 46,5 % від плану на І півріччя.
За даними паливно-енергетичного управління станом на 01.07.2006 капітальне будівництво профінансовано на 81,2 млн. грн., що складає 68,2 % від плану на півріччя, в т. ч. з держбюджету 38,4 млн. грн; з власних коштів 42,8 млн. грн.
В результаті на початок липня в роботі знаходилися 64 лави замість запланованих 75.
За словами начальника паливно-енергетичного управління Ігоря Токарева, дефіцитне фінансування технічного розвитку підприємств не дозволяє значно підвищити вуглевидобування і, відповідно, доходи від реалізації. Він повідомив, що основна частина бюджетних коштів виділяється із спецфонду, тому очікується в IV кварталі року, що не дозволить підприємствам ефективно їх використовувати. Враховуючи це, Кабінетом Міністрів України була прийнята ухвала від 10 травня 2006 року № 612, у відповідність з яким передбачалося залучення банківських кредитів у розмірі 208 млн. грн в І півріччі під гарантію майбутнього фінансування. Підприємствами були підготовлені всі необхідні документи, проте так і не поступили.