Як зазначено в ході апаратної наради, яку провів в.о. голови, перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Олександр Кобітєв, на сьогодні загальна сума боргу із зарплати по підприємствах області становить 102 млн. грн. і з початку липня зменшилася на 5,8 млн. грн. На економічно активних підприємствах борг працівникам не виплачено 43 млн. грн., по підприємствах-банкрутах – 43,7 млн. грн. По економічно неактивних підприємствах, що призупинили свою діяльність у 2001-2004 роках сума становить 6,4 млн. грн.
У ході розглядання проблеми Олександр Кобітєв назвав неефективною роботу Головного управління праці та соціального захисту облдержадміністрації з погашення боргів із зарплати. За його словами моніторингу та аналізу цифр недостатньо, потрібні дієві кроки, яки б зрушили проблему з мертвої точки. „Задача перед управлінням одна – вирішити питання з погашення накопичених в області боргів із зарплати”, - підкреслив замісник губернатора Луганщини. І доручив начальнику управління праці та соцзахисту зробити через два тижні доповідь з пропозиціями та вже опрацьованими алгоритмами результативної діяльності на подальше.
Також Олександр Кобітєв звернув увагу на те, що борг підприємств-банкрутів майже такий самий як у діючих підприємств і наголосив на більш активній роботі з погашення саме цієї частини заборгованості із зарплати. Особливо це стосується підприємств, що знаходяться зараз у процедурі санації. „Багато років низка підприємств знаходиться у процедурі санації, проте зрушень на краще немає. В результаті ми отримуємо одні руїни замість колись міцних підприємств”, - зауважив замісник губернатора. Він оцінив як добру роботу Головного управління економіки облдержадміністрації щодо виведення на „чисту воду” „чорних санаторів”, які, по суті, займаються не реанімацією ввірених їм підприємств, а отриманням прибутків з продажу їх майна. Олександр Кобітєв зазначив, що до роботи з ними треба залучати не тільки УБЕЗ, а й прокуратуру, податкові органи, СБУ та інші силові та контролюючі служби.
|