На лікування травмованих та захворілих на виробництві мешканців Луганщини Фонд соціального страхування від нещасних випадків та виробництві та професійних захворювань України з початку поточного року витратив 5 млн. 691 тис. грн. Про це повідомив журналістам луганських ЗМІ начальник Управління виконавчої дирекції Фонду в Луганській області Валерій Скупинський на брифінгу в облдержадміністрації. За п’ять років існування Фонд сплатив 843 млн. грн. страхових коштів тим, хто пошкодив здоров’я під час роботи або сім’ям постраждалих. При цьому зібрав Фонд з підприємств області тільки 716 млн. грн. страхових внесків. Видано 184 інвалідні коляски, вирішуються всі питання щодо протезування, за кошти фонду надається медикаментозна допомога постраждалим на виробництві. Всього Фонд виконує 24 види допомоги й підтримки потерпілим. Основними напрямками його діяльності є виконання профілактичних заходів з запобігання виробничому травмуванню, лікування постраждалих та компенсація заподіяних збитків постраждалим та їх сім’ям.
За словами Віталія Скупинського, рівень виробничого травматизму й профзахворюваності на Луганщині останніми роками помітно знизився, хоча й залишається одним з найвищих в Україні. Так, у 2002 році було зареєстровано 4 тис. 338 страхових нещасних випадків, а в 2005 році – 3 тис. 21 випадок. За півріччя поточного року зареєстровано 1 тис. 274 нещасних випадки. При цьому найбільш небезпечною залишається вугільна галузь. Тут трапляється 64% усіх нещасних випадків. Частіше за все – на шахтах ЗАТ „Краснодонвугілля” та ДП „Ровенькиантрацит”.
„За 5 років існування Фонд вже відпрацював систему профілактичних робіт з недопущення пошкодження здоров’я працівників, яку впроваджує разом з місцевими органами самоуправління, ОблСЕС та Держнаглядохоронпраці”, - заявив Віталій Скупинський. За півроку перевірено 1839 підприємств, на яких виявлено 32 тис. 733 порушень умов праці.
Як стверджує Віталій Скупинський, 70% нещасних випадків на підприємствах відбуваються через організаційні причини, в тому числі через недоліки у навчанні самих працівників щодо питань охорони праці та безпеки життєдіяльності. Тому Фонд взяв на себе фінансування такого навчання. В минулому році навчання пройшли більше 1146 працівників з різних підприємств області, на що було витрачено 150 тис. грн. з бюджету Фонду. В поточному році на це виділено 270 тис. грн, навчання вже пройшли 300 чоловік.
Також зараз Фонд намагається через народних депутатів України ініціювати відновлення дії одного з пунктів „Закону про працю”, за яким матиме змогу стягувати штрафи з власників підприємств, на яких не створюється належних умов праці, чим підвищується вірогідність нещасних випадків на виробництві. „Ці немалі кошти можна було б пустити на страхові виплати для постраждалих та інші програми”, - вважає Віталій Скупинський.
|