02 серпня 2006,11:56
Більше 95 тис. тонн насіння потрібно заготовити селянам Луганщини під урожай 2007 року.

Для забезпечення сівби озимих і ярових культур під урожай 2007 роки сільгосппідприємствами області необхідно засипати і довести до посівних кондицій більше 95 тис. тонн насінного матеріалу. Як запевнив начальник Головного управління агропромислового розвитку Луганської облдержадміністрації Юрій Махортов, можливості для цього в агроформуваннях регіону є.
Вже зараз аграрії закінчили апробацію насінних посівів ранніх зернових і зернобобових культур. Частина озимих під насіння вже прибрані. „З узятих на аналізи насінних партій життєздатність насіння відповідає встановленим кондиціям на 90-93%. І нам зараз під час завезення зерна на токи, не затягуючи необхідно проводити його очищення і калібрування, щоб не допустити зігрівання і втрати схожості насіння”, - заявив Юрій Махортов. Він доручив районним управлінням агропромислового розвитку ще раз уточнити потреби в насінні по кожному агроформуванню і, якщо необхідно, організувати міжгосподарські та міжрайонні обміни товарного зерна на насінне.
„У поточному році ми ще раз переконалися у перевагах сортів і гібридів сільхозкультур, що вирощуються в області, при формування високого урожаю”, - зазначив начальник Головного управління агропромислового розвитку. За його переконанням, при заготівлі насіння під наступний урожай необхідно в першу чергу приділяти увагу сортам і гібридам, які менше ушкоджуються хворобами, стійкіші до стресових умов зимівлі, негативної дії засміченості посівів. За даними результатів випробувань, проведених на сортовипробних станціях, а також одержаній врожайності на товарних посівах ряду господарств області краще проявили себе по врожайності сорту озимих пшениць місцевої селекції „Дар Луганщини”, „Луганчанка”, Зерноградської селекції – „Зерноградка 11”, „Ермак”, Одеської – „Никонія” і ряд інших. „Для проведення сортооновлення і сортозміни в інституті агропромислового виробництва, насінницьких господарствах області готується достатня кількість елітного насіння цих та інших районуючих і перспективних сортів, як озимих, так і ярових культур”, - повідомив Юрій Махортов. Тому перед аграріями області зараз поставлено завдання - зробити все, щоб в основному, з своїх, регіональних ресурсів, через закупівлі і обміни забезпечити всі господарства Луганщини якісним посівним матеріалом. Для цих цілей Міністерство аграрної політики додатково виділило спеціалізованим насінницьким господарствам області 400 тис. грн.