02 серпня 2006,14:51
За 2 місяці літньої кампанії оздоровилися 40 відсотків дітей Луганської області.

Про хід літньої дитячої оздоровчої компанії йшлося на розширеному засіданні Координаційної ради з питань оздоровлення дітей і підлітків, яка відбулася в Луганській облдержадміністрації. Як зазначив голова Координаційної ради, заступник голови облдержадміністрації Олександр Меженський, на оздоровлення школярів з обласного бюджету на сьогодні виділено 4 млн. 493 тис. 600 грн, з місцевих бюджетів – 3 млн. 64 тис. грн. Крім того, з Держбюджету в область на ці цілі надійшло 544 тис. 740 грн. та ще більше 14,5 млн. грн. було використано з не бюджетних залучених коштів. Всього ж на оздоровлення протягом червня та липня було виділено 44 млн. 936 тис. грн. – це 61% від запланованої суми.
Завдяки цьому вдалося оздоровити 95 тис. 710 дітей шкільного віку, що мешкають на Луганщині, тобто 40% від всієї їх кількості. Протягом двох літніх місяців вони відпочивали та поправляли своє здоров’я e 260 дитячих оздоровчих закладах. За більшістю це табори денного перебування. Заміських таборів зараз працює в області 41, а також 43 профільних табори, 2 табори праці та відпочинку та 2 табори для старшокласників.
Традиційно особливої уваги приділялося оздоровленню дітей пільгових категорій, що закріплено відповідним розпорядженням голови Луганської облдержадміністрації.
Під час засідання Координаційної ради обговорені проблемні питання, пов’язані з організаційними моментами діяльності літніх дитячих таборів на території Луганської області. Зазначено, що в Стаханові, Біловодському, Білокуракинському та Станично-Луганському районах в цьому році взагалі не працювало жодного міського табору. Санітарно-епідемічні служби скаржилися, що через брак коштів та відсутність капремонту було видано більше 200 штрафних санкцій щодо недотримання умов роботи літніх дитячих таборів. Проте, цього року вдвічі зменшилася загальна кількість таких порушень. Медики відзначили покращення медичних послуг у таборах та збільшення асортименту медикаментів, що є в розпорядженні лікарів та медсестер, працюючих в таборах. Харчування та побутові умови у більшості літніх оздоровчих закладів налагоджені на належному рівні, про що свідчить відсутність будь-яких скарг від дітей та їх батьків.
Протягом двох місяців міжвідомча комісія перевірила 38% заміських таборів і в жодному не виявила серйозних порушень , випадків травматизму чи інфекційних захворювань.
В багатьох заміських таборах впроваджені нові цікаві методи виховної роботи з дітьми. Серед них табір „Салют”, Попаснянського району, „Мрія” Краснодонської міськради, „Казка” від „Теплокомуненерго”, „Лісова поляна”, „Зоряний”.