08 серпня 2006,12:20
Найпоширенішими інфекціями в Луганській області є гепатит А, туберкульоз та ВІЛ-інфекція. – Надія Качур.

„Епідемічна ситуація на Луганщині є напруженою, найбільшу стурбованість викликає поширення туберкульозу, гепатиту а та ВІЛ-інфекції”, - заявила заступник головного лікаря обласної санітарно-епідеміологічної станції Надія Качур на брифінгу для журналістів. За її словами, с початку поточного року захворюваність за активні форми туберкульозу в області зросла на 11%, на 6% зросла кількість хворих на бактеріальний туберкульоз.
Зараз в областю працює 45 протитуберкульозних заклади, проте 40% з них знаходяться у незадовільному санітарному стані, 11 закладів потребують на терміновий капремонт, недостатньо білизни та одежі для хворих і спецодягу для персоналу, а також миючих та дезинфікуючих засобів.
Особливу тривогу лікарів викликає те, що почала зростати кількість хворих на туберкульоз дітей. З початку року вже захворіло 18 дітей віком до 18 років. Тому особливу увагу приділяється імунопрофілактиці дітей. У минулому році вакцинацію було проведено у 99,65 дитячого населення області, ревакцинацію – у 99,8%. Зараз план з вакцинації виконано на 52%, ревакцинації = на 25,6%.
Як зазначила Надія Качур, на Луганщині зареєстровано 3 тис. 125 ВІЛ-інфікованих, діагноз СНІД поставлено 233 хворим. Особливо складна ситуація в Рубіжному, Лисичанську, Сєвєродонецьку, Стаханові, а також в Сватівському, Кремінському та Троїцькому районах. „Однак це не тому, що там більш за все хворих, а тому, що в цих регіонах краще поставлено роботу з виявлення ВІЛ-інфекції”, - підкреслила Надія Качур. Вона також звернула увагу на те, що за останні 5 років значно активізувався статевий шлях передачі ВІЛ-інфекції і „вірус імунодефіциту людини з середовища ін’єкційних наркоманів та інших груп ризику виходить неблагополучні верстви населення”. Збільшилася кількість хворих жінок та дітей. Вже зараз від ВІЛ-інфікованих матерів в області народилося 237 дітей. Тому зараз медики активізували зусилля з анонімного обстеження дітей до 18 років. „Водночас в Луганській області немає таких лабораторних умов, щоб можна було на генетичному рівні встановити наявність ВІЛ-інфекції”, - заявила Надія Качур.
Щодо захворювань на гепатит А, вона зазначила, що головною причиною поширення цієї інфекції серед мешканців Луганщині залишається низька якість питної води через нестачу її природних джерел на території області та вкрай занедбаний стан водопровідних мереж. З початку поточного року захворюваність на гепатит А в області зменшилася в 4 рази, проте фахівці говорять про інтенсивну циркуляцію збудника інфекції. Так, з 415 проб питної води, взятих з початку року, антиген виявлено в трьох пробах. Через велику зношеність водопровідно-каналізаційних мереж по області щорічно відбувається більше 10 тис. поривів, що призводить до мікробіологічного забруднення води, до того ж, ремонти ведуться не одразу, що погіршує стан води у мережах и посилює загрозу її забруднення. Серед профілактичних заходів запобігання поширення гепатиту А в області введено обов’язкове обстеження осіб, що влаштовуються на роботу до літніх дитячих оздоровчих закладів. В цьому році таким чином було виявлено 217 випадків безсимптомного захворювання на гепатит А. Іммунизуються і працівники інших дитячих закладів – педагоги й техперсонал, а також медперсонал лікарень.