11 серпня 2006,11:34
Триває робота щодо зменшення заборгованості із виплати заробітної плати

За даними щотижневого моніторингу Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах Луганській області станом на 4 серпня склала 107,6 млн. грн. і зросла протягом тижня на 2,9 млн. грн. або на 2,7%.
Сума невиплаченої заробітної плати по економічно активних підприємствах області склала 55,8 млн. грн. і збільшилась протягом тижня на 3 млн. грн. або на 6%.
У порівнянні з 28 липня на підприємствах державної та державно-корпоративної форми власності борги зросли на 1,9 млн. грн. (на 8%) і склали 27,5 млн. грн. На підприємствах комунальної та комунально-корпоративної форми власності заборгованість зросла 0,7 млн. грн. (на 8%) і за станом на 4 серпня її обсяг склав 9,5 млн. грн.
Основними причинами зростання заборгованості із заробітної плати по підприємствах державної та державно-корпоративної форми власності є: зменшення замовлень на енергетичне вугілля з боку ДП „Вугілля України”, що призвело до накопичення нереалізованої вугільної продукції, у тому числі на складах; невідповідність розрахункової потреби в держпідтримці на собівартість до фактично виділеним коштам (37,8% від потреби); невиплачена заробітна плата за червень 2006 року працівникам вугільної галузі (так, на трьох шахтах Лутугинського району протягом тижня заборгованість зросла на 3,3 млн. грн., що пов\'язано із несвоєчасним перерахуванням коштів від ДП „Луганськвугілля”).
На підприємствах-банкрутах заборгованість із заробітної плати склала 44,5 млн. грн. і зменшилась на 0,1 млн. грн. у порівнянні з 28 липня. На економічно неактивних підприємствах заборгованість склала 6,4 млн. грн. і залишилась без змін.
Міськими і районними комісіями з питань забезпечення своєчасності та повноти сплати податків і погашення заборгованості із заробітної плати та соціальних виплат протягом тижня проведено 10 засідань.
За результатами роботи комісії Лутугинської райдержадміністрації підготовлено листи: керівнику ДП „Луганськвугілля” з проханням вжити термінових заходів щодо виплати заробітної плати за червень поточного року; ліквідатору МПП „Квазар” з проханням надати графік погашення заборгованості із заробітної плати та інформацію про заходи по її погашенню.
Спеціалістами управлінь праці та соціального захисту населення міст та районів області здійснено перевірки стану додержання законодавства про працю на 43 підприємствах, в тому числі на тих, що мають заборгованість. Матеріали по дев’яти з них направлені до прокуратури на місцях.
Луганською облдержадміністрацією направлено листи на ім’я Генерального прокурора України та начальника УМВС України в Луганській області з проханням надати інформацію щодо ходу провадження по справі за фактом зловживання своїми службовим положенням, умисної невиплати заробітної плати та несплати податків та обов’язкових платежів посадовими особами ТОВ „Плутон”.
На рахунок ТОВ „Будремконструкція-ЛТД” із існуючої суми дебіторської заборгованості (114,0 тис грн) протягом тижня від ТОВ „Київська житлово-будівельна компанія” надійшло 60 тис. грн., остання сума борги буде погашатися згідно домовленості.
Продовжено фінансування субвенцій з державного бюджету України місцевим бюджетам на будівництво об’єктів газифікації населених пунктів, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 22.05.2006 №704. Станом на 31 липня область профінансована у сумі, яка дозволяє у повному обсязі погасити залишок дебіторської заборгованості – 1429,932 тис грн, яка утворилась на об’єктах газифікації у 2005 році та зареєстрована в органах Державного казначейства.