14 серпня 2006,13:28
На Луганщині розпочала роботу урядова комісія з вивчення причин аварії на шахті Суходольська-Східна ВАТ „Краснодонвугілля”.

Урядова комісія з вивчення причин аварії на шахті Суходольська-Східна ВАТ „Краснодонвугілля” розпочала сьогодні роботу. Про це повідомив журналістам на брифінгу в Луганській облдержадміністрації начальник Головного управління МНС України в Луганській області Віктор Кучера. До складу комісії увійшли міністри вугільної промисловості України та МНС України, Генеральний прокурор України, від Луганської облдержадміністрації – заступник голови Олександр Меженський.
Віктор Кучера повідомив, що 13 серпня о 07:33 на Суходольській-Східній стався локальний спалах газо-вугільної суміші у виробничій лаві на глибині 915 м. В результаті постраждали 13 гірників із 171, які перебували на той час у лаві. Було смертельно травмовано 6 шахтарів та 7 отримали опіки різної тяжкості. Вибух стався під час пересмінки, коли 53 працівники нічної зміни вже завершила роботу й збиралася підійматися на поверхню, а 118 працівників денної зміни спустилися, щоб стати до роботи. „Одразу як спрацювали датчики, більшість людей вдалося швидко евакуювати, постраждали ті, хто опинився в епіцентрі”, - заявив Віктор Кучера. За його словами, тіла загиблих були підняті на поверхню близько півдня того ж дня. Після підняття на поверхню Шістьох постраждалих від опіків гірників та сьомого – майстра зміни, який отримав отруєння метаном, Трьох було госпіталізовано до Луганського обласного опікового центру, трьох – до Донецького інституту невідкладної та відновлювальної хірургії з опіками 1 та 2 ступеню (пошкодження шкірних покровів становлять до 65%). Майстер зміни з отруєнням відправлений до реанімації Краснодонської районної лікарні. „Постраждалі забезпечені усіма необхідними медикаментами, для їх лікування задіяні кращі медичні сили регіону”, - запевнив Віктор Кучера. Зараз лікарі оцінюють їх стан як стабільно тяжкий, проте безпосередньо загрози життю немає.
Компенсації сім’ям постраждалих та загиблих у аварії гірників будуть визначені за результатами роботи урядової комісії. Та вже зараз футбольна команда донецького „Шахтаря” відгукнулася на горе луганських гірників, заявивши про свою готовність оказати фінансову підтримку постраждалим від вибуху на Суходольській-Східній.
Одразу ж після вибуху до міста аварії прибули відділення газо-рятівних служби Луганської та Донецької областей, реанімобілі Луганського та Донецького опіковий центрів. „Завдяки своєчасному реагуванню вдалося запобігти більш тяжких наслідків, які могли б статися”, - підкреслив головний рятівник Луганщини. Зараз рятувальні заходи на Суходольській-Східній завершені, тривають аварійно-відновлювальні роботи.
За словами начальника Головного управління МНС України в Луганській області, остаточно причини аварії встановить урядова комісія. Розглядаються кілька версій, серед який поява іскри під час роботи вуглевидобувного комбайну, неполадки в роботі компресору чи іншого обладнання. Але ймовірніше за все, це був „локальний викид газу метану з одного з вугільних пластів”, - повідомив Віктор Кучера. Він також зазначив, що на момент аварії вентиляція в забої працювала нормальному режимі. На момент спалаху метану датчики показували концентрацію метану на рівні 0,75% (небезпечним вважається рівень 9-16%). Тому спеціалісти схиляються до версії про моментальний, у долі секунди, локальний викид метану. „Проте остаточні висновки зробить лише урядова комісія”, - підкреслив Віктор Кучера.
Він також звернув увагу на те, що шахта Суходольська-Східна є найбільш небезпечною серед вугільних шахт Луганської області через високий зміст метану. Це притаманно й іншим шахтам „Краснодонвугілля”: тут видобувається коксівне вугілля, яке саме й характеризується великим відсотком змісту метану у пластах.