„Позиція облдержадміністрації щодо підготовки господарства області до опалювального сезону 2006-2007 років чітка: головний упор робиться неефективну роботу в цьому напрямку керівництва міст та районів області, бо головні функції та відповідальність лежить саме на них”, - заявив в.о. голови Луганської облдержадміністрації Олександр Кобітєв сьогодні на засіданні колегії облдержадміністрації. Учасники колегії розглянули чотири найгостріших для життєдіяльності регіону проблеми: стан підготовки об’єктів житлово-комунального господарства області до опалювального сезону 2006-2007 р.р.; стан заборгованості із заробітної плати за І півріччя 2006 року та перспективи і завдання з її ліквідації до кінця року; а також стан та перспективи реалізації державної політики у сфері фізичної культури та спорту в Луганській області і ситуацію та заходи щодо запобігання дитячої смертності в області.
„Ми розуміємо, в яких умовах ми входимо в зиму, розуміємо й те, що головний чинник у якості підготовчих робіт – це фінансування, а також те, що підприємства ЖКГ області досі не збалансовані по витратам на виробництво послуг та надходженням за їх надання”, - зазначив Олександр Кобітєв. Тому, за його словами, обласна влада ставить завдання: 1) збалансувати економіку підприємств ЖКГ („Від зростання тарифів на нікуди не подітися”, - підкреслив він); 2) забезпечити стовідсоткові розрахунки за використані енергоносії; 3) забезпечити у повному обсягу усі бюджетні соціальні установи (школи, дитсадки, лікарні) теплом та гарячою водою взимку.
В області вже проведена паспортизація всіх об’єктів ЖКГ з метою жорсткого моніторингу якості підготовки їх роботи в зимовий період. Особливої уваги приділяється питанням енергозбереження. „Мінімум, що ми можемо зробити – більш економно розходувати енергоносії”, - зазначив Олександр Кобітєв. З цією метою в області створено комісію, яка переглядає ліміти на енергоносії по кожному з бюджетних підприємств. Крім того, половина коштів, що надійшли до області на підготовку до опалювального сезону планується витратити саме на впровадження енергозберігаючих технологій. В регіонах Луганщини активно ведеться робота з переведення бюджетних установ з централізованої на автономну систему опалення. „Області виділено 52 млн. грн. бюджетних коштів на підготовку до зими, по регіонах власні ресурси, їх треба максимально ефективно використати”, - підкреслив замісник губернатора.
За словами начальника управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Валерія Альошкіна, крім цієї суми Луганщина отримала цього року 31,2 млн. грн на будівництво доріг, 10 млн. грн – на реконструкцію водопровідно-каналізаційної мережі, 6 млн. грн. – на придбання міського електротранспорту. Перші транші вже поступили, що дозволило прискорити роботи з підготовки до зими.
Станом на 15 серпня готовність повинна складати 60% від запланованих обсягів. Фактично підготовлено: 60% опалювальних котельних(764 од.), 35% теплових мереж (74,2 км), 55% систем центрального опалювання (4953 од.), 58% житлових будинків (13532 од.). Ці показники нижче за рівень середньоукраїнських показників і середніх по області за аналогічний період минулого року.
В межах і з випередженням графіка готуються котельні в м. Сєверодонецьку і Троїцькому районі - по 100%, Краснодонському районі - 90%, Біловодському - 86%, Новоайдарському - 84%, мм. Алчевську - 79%, Рубіжному - 76%, Антрацитівському районі - 75%, Кремінський - 73%, м. Свердловськ - 72%, м. Первомайськ і Слов\"яносербському районі - по 70%, Марківському і Старобільському - по 67%, мм. Антрацит, Кіровськ, Ровеньки, Станично-Луганський р-н - по 62%, м. Луганськ, Новопсковський і Перевальський р-ни - по 60%.
Нижче середньообласного (35%) показники готовності теплових мереж в мм. Красний Луч, Стаханов, Брянка, Краснодон, Сватівському, Антрацитівському, Станично-Луганському, Лутугинському районах. Не відремонтовано жодного метра із запланованих обсягів в м. Кіровськ, Краснодонському, Марківському і Міловському районах.
При середньообласному показнику 60% комунальних котелень підготовлено на 62%, відомчих - на 42%. Нульовий відсоток виконання по котельним Мінагрополітіки (1 кот.), Мінтранспорта (4 кот.), Департаменту виконання покарань (1 кот.). При середньообласному показнику підготовки теплових мереж 35%, комунальних тепломереж підготовлено на 34%, відомчих - на 45%. При середньообласному показнику підготовки 58%, житло комунальної власності підготовлено на 57%, відомче - на 64%.
Системи центрального опалювання: при середньообласному показнику -55%, в будинках комунальної власності підготовлено 58%, у відомчих будинках-41%.
Рівень розрахунків споживачів за надані послуги за 7 місяців поточного року за оперативними даними склав: за послуги водопостачання і водовідведення - 94,0 % (недоплачено 10,2 млн грн.), за послуги теплопостачання - 96,0% (недоплачено 6,3 млн грн.). Не дивлячись на зростання рівня розрахунків за надані послуги заборгованість споживачів за 7 місяців поточного року складає 16,5 млн. грн. В цілому по області збитки підприємств житлово-комунального господарства в першому півріччі поточного року складають 91,7 млн. грн. (зростання до першого півріччя 2005 року 33,9 млн. грн.). „Незадовільні підсумки фінансової діяльності підприємств обумовлені незбалансованістю їх економіки, що викликане невідповідність діючих тарифів для населення рівню фактичних витрат на виробництво і реалізацію житлово-комунальних послуг. Так, в першому півріччі, в середньому по області, населення відшкодувало фактичні витрати за спожиті послуги з водопостачання на 39,1%, з теплопостачання на 48,0%, на утримання будинків і прибудинкових територій на 74,1%”, - повідомив Валерій Альошкін. Таким чином, втрата доходів підприємств області складає 108,2 млн. грн.
За його словами, у цьому році планується витратити 179,5 млн. грн. на оплату енергоносіїв, але ця сума може збільшитися на 65 млн. грн через зростання ціни на газ та електрику. Водночас, „у області є потенційні можливості розрахуватися повністю за газ в разі, якщо ДК „Газ України” збільшить ліміти, встановлені для області до рівня захищеної різниці”. В свою чергу перший заступник ген директора ДК „Газ України” Іван Варга відзначив дуже неактивну позицію мерів міст Луганщини щодо вирішення питань з обсягами лімітів на наступний опалювальний період і підкреслив, що саме вони повинні найбільше опікуватися цією проблемою, в облдержадміністрація повинна виконувати лише організаційні функції. Він також заявив, що зараз державою виділені кошти на погашення боргів областей за рахунок різниці у тарифах, що може полегшити існуюче становище (у Луганщини таких боргів накопичилося майже півмільярда грн.).
В ході засідання члени колегії вирішили звернутися до обласної ради з пропозицією провести спільні виїзди фахівців у найбільш проблемні міста та райони Луганської області, де підготовка до зимового періоду триває найгіршим способом.
|