„На сьогоднішній день в лісах області склалася надзвичайно небезпечна пожежна ситуація, викликана високими температурами та тривалою посухою, - заявив на брифінгу начальник Луганського державного обласного управління лісового господарства Володимир Янченко. – В області зафіксовано 225 випадків лісових пожеж на площі 167 га!”. За його словами, положення погіршується тим, що в багатьох районах області спостерігається масове випалювання стерні та степового сухотрав’я. Вогнем знешкоджуються сотні гектарів захисних лісових насаджень та полезахисних лісових смуг, мікрофлора, гинуть птахи, звірі, наносяться мільйонні збитки державі, завдається значна шкода довкіллю нашого регіону. Він зазначив, що випадки випалювання сухотрав’я найчастіше спостерігаються у Перевальському, Лутугинському, Антрацитівському, Краснодонському та Свердловському районах. Степові пожежі спричинили великі лісові пожежі в Успенському лісництві на площі 55 га, Антрацитівському лісництві на площі 25 га, Оріхівському лісництві на площі 12 га та 19 га та в інших. Щоденно відомчими пожежними командами лісового господарства за допомогою пожежних підрозділів МНС - ліквідуються десятки загорань.
Для оперативного виявлення та гасіння пожеж організовано 20 мобільних груп в кількості 120 чоловік на автомобілях УАЗ, укомплектованих засобами первинного пожежегасіння. Спостереження за лісовими масивами ведеться з 23 пожежно-наглядових веж, які встановлені на піднесених ділянках. Щорічно для проведення цієї роботи додатково притягується близько 100 чоловік. Щодня ведеться патрулювання лісових масивів на вертольоті. По управлінню та кожному лісомисливському господарству, лісництву розроблені мобілізаційні плани залучення сил та засобів для гасіння лісових пожеж, в яких задіяні сили лісгоспів, підприємств, формування МНС. Міськими та районними держадміністраціями видані розпорядження про заборону відвідування хвойних насаджень в пожеженебезпечний період.
Володимир Янченко закликав мешканців Луганщини утриматись від відвідування соснових лісів, допомогти лісівникам зберегти зелені насадження нашої області від пожеж: „Дерево – це „фабрика” кисню. Пам’ятайте, щоб його виростити потрібно декілька десятиліть, а знищити можна за кілька хвилин. Бережіть ліс!”
Він також звернувся до робітників правоохоронних органів, в першу чергу працівників міліції, дільничних інспекторів, інспекторів з охорони навколишнього природного середовища, працівників МНС, управління сільського господарства, міським головам, головам районних рад і райдержадміністрацій прийняти адміністративні та інші засоби впливу к підпалювачам полів, степу та лісів.
Площа лісових насаджень по Луганському обласному управлінню лісового господарства складає 326,5 тис. га, зокрема найбільш схильних до спалаху хвойних масивів – 200 тис. га.
|