23 серпня 2006,14:34
Луганщина дає майже третину всієї кількості готового кам’яного вугілля країни.

Видобування й агломерація кам’яного вугілля – основна галузь паливно-енергетичного комплексу Луганської області й має досить великий вплив на розвиток її економіки. За даними Головного управління статистики у Луганській області, у ПЕК України Луганська область займає друге місце після Донецької та дає майже третину всієї кількості готового кам’яного вугілля країни. В галузі зосереджено 40% основних засобів та 38% працюючих у промисловості області.
Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника, зайнятого на підприємствах з видобування кам’яного вугілля склала 1394,51 грн., що на 34,3% більше від відповідного періоду попереднього року. Заробітна плата за січень-червень 2006 року перевищує рівень встановленого прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати в 2,8 та 4 рази відповідно, вища, ніж на промислових підприємствах на 23,7% та в цілому по економіці області на 45,7%.
На жаль, на підприємствах зберігається заборгованість із виплати заробітної плати. Станом на 1 липня 2006 року сума боргу становила 32,6 млн.грн., що на 49,8% більше, ніж на початок року.
Загальний обсяг продукції підприємств з підземного видобування кам’яного вугілля збільшився на 3,7% в порівнянні з відповідним періодом попереднього року. Цьому сприяло збільшення видобування кам’яного вугілля на шахтах “Дуванна”, ім.М.П.Баракова, ім. „50 річчя СРСР” ВАТ “Краснодонвугілля”, “Білоріченська”, “Никанор-Нова” ДП “Луганськвугілля”, “Харківська” ДП “Свердловськантрацит”.
Кількість виданого на-гора готового вугілля зросла з 13,6 млн. тонн у 1996 році до 18,8 млн. тонн у 2005 році. За січень-червень 2006 року на підприємствах вугільної промисловості видобуто 9,5 млн. тонн готового вугілля, що на 1,4% більше відповідного періоду торік.
У першому півріччі поточного року 5 підприємств перевищили півмільйонний рубіж видобутку вугілля. Ними видано на-гора 3,6 млн. тонн готового кам’яного вугілля, що складає 38% загальнообластного видобутку. Серед них шахти: “Довжанська-Капітальна”, “Червоний партизан” ДП “Свердловантрацит”, ім.В.В.Вахрушева, ім.М.В.Фрунзе, ім.Ф.Е.Дзержинського ДП “Ровенькиантрацит”.
За січень-червень 2006 року випуск продуктів збагачення по Луганській області склав 8,2 млн. тонн, що на 3,4% більше відповідного періоду минулого року.
Підприємствами з видобутку та агломерації кам’яного вугілля у січні-червні 2006 року було реалізовано промислової продукції (робіт, послуг) на 2,3 млрд. грн., що в структурі реалізації складає 12% від загальнообласного показника.
Прибуток від реалізації (товарів, робіт, послуг) підприємств з видобутку й агломерації вугілля за січень-червень 2006 року становив 2658,7 млн.грн., який порівняно з відповідним періодом минулого року збільшився на 16,1%.
Прибуткові підприємства отримали прибуток в сумі 0,7 млн.грн. Збитково працювали 76,7% підприємств. Дебіторська та кредиторська заборгованість вугільних підприємств станом на 1 липня 2006 року становила відповідно 1037,9 та 3682,3 млн.грн. У порівнянні з початком року дебіторська та кредиторська заборгованість зменшилась відповідно на 1,8 та 5,3%.
За І півріччя 2006 року на розвиток підприємств з видобування вугілля спрямовано 352,9 млн.грн., що складає 19,9% загального обсягу інвестицій в основний капітал по області. Порівняно з відповідним періодом минулого року обсяги інвестицій в розвиток підприємств з видобування та агломерації кам’яного вугілля знизилися на 7,1%.
Частка інвестицій за рахунок коштів державного бюджету склала 36,1% від загального обсягу інвестицій в основний капітал, освоєних підприємствами з видобування та агломерації кам’яного вугілля, і становить 127,3 млн.грн.
Більше половини (60,1%) обсягів інвестицій в основний капітал використано на придбання машин, обладнання, інструменту та інвентарю. Витрати на будівельні та монтажні роботи становили 37,2% усіх інвестицій у підприємства вугільної промисловості.