28 серпня 2006,16:43
Випадків епідускладнень під час літньої оздоровчої кампанії-2006 не зареєстровано. – Анатолій Докашенко.

За словами головного лікаря обласної санітарно-епідеміологічної станції Анатолія Докашенка, під час літньої оздоровчої кампанії-2006 в області працював 41 заміський табір, випадків серйозних епідускладнень в організованих дитячих колективах в останні роки не зареєстровано. Про це він повідомив сьогодні на апаратній нараді в облдержадміністрації, де розглядалось питання санітарно-епідеміологічної ситуації в області та заходи щодо її покращення.
„В Луганській області проводиться комплекс цілеспрямованих протиепідемічних заходів, що не допускає виникнення масових інфекційних захворювань, спалахів пов’язаних з об’єктами епідемічного ризику”, - зазначив Анатолій Докашенко. За його словами, Луганська область посідає 22 місце у загальноукраїнському рейтингу із захворюваності на вірусний гепатит А та 17 місце із захворюваності на сальмонельоз. В той же час, за перше півріччя 2006 року приріст захворюваності на туберкульоз склав 11% і становить 48,2 на 100 тисяч населення. Зростання захворюваності на туберкульоз реєструється в 17 містах та районах області, в місті Рубіжному, Біловодському, Білокуракинському та Троїцькому районах захворюваність зросла в 2 і більше разів.
Не вирішеною залишається проблема якості водопостачання. Щорічно на водопровідних мережах трапляються більше 10 тисяч поривів, які приводять до мікробіологічного забруднення води. У незадовільному стані знаходяться каналізаційні мережі та очисні споруди. Більше 60% стічної води скидається в поверхневі водоймища недостатньо очищеними, що веде до забруднення поверхневих водоймищ і робить їх, зокрема річку Сєверський Донець, непридатними для відпочинку та оздоровлення населення.
Забезпеченість комунальних господарств технікою для вивозу побутових відходів не перевищує 50%, що приводить до незадовільного санітарного стану території населених пунктів, збільшення чисельності бродячих тварин, гризунів і комах, багато з яких є переносниками небезпечних інфекційних захворювань.
За словами головного санітарного лікаря області, на обліку в установах санітарно-епідеміологічної служби знаходяться 21,2 тисяч піднаглядних об’єктів. У поточному році на цих об’єктах проведено 50 тисяч перевірок. На 35,5% об’єктах встановлено 53,8 тис. порушень санітарних норм і правил. Усунено згідно даним пропозиціям більше 40 тисяч порушень. За допущені порушення притягнено до адміністративної відповідальності 6680 чоловік. Винесено 2574 рішення про припинення роботи об’єктів, які не відповідають вимогам санітарного законодавства. В ході перевірок знято з реалізації 29,4 тонни продуктів негарантованої якості. За реалізацію цієї продукції накладено 500 фінансових санкцій.
Вживаються заходи щодо покращення лабораторної бази санепідустанов. Кількість лабораторних досліджень щорічно зростає на 3-5%, розширюється діапазон досліджуваних показників. В обласній санепідстанції тільки за 2005-2006 роки придбане обладнання, яке дозволяє прискорити та підвищити достовірність мікробіологічних досліджень, введений в експлуатацію прилад «Флюорант-М», що дозволяє істотно збільшити перелік досліджуваних токсичних речовин у воді, харчових продуктах і повітряному середовищі. Придбаний також сучасний високочутливий прилад для дослідження електромагнітних полів, який дозволяє вивчити цю серйозну гігієнічну проблему, дати об’єктивну оцінку та вжити відповідні заходи по численних зверненнях населення пов’язаних з розміщенням та експлуатацією радіотехнічних об’єктів.
„Більше 10-ти років не реєструються випадків гострих кишкових захворювань і харчових токсикоінфекцій, пов’язаних із вживанням харчових продуктів, вироблених на об’єктах харчової промисловості та громадського харчування Луганської області”, - заявив Анатолій Докашенко.
За його словами, в цьому році було затверджено Комплексний план невідкладних спеціальних заходів щодо попередження виникнення епідемічних ускладнень на 2006-2010 роки. Анатолій Докашенко вважає, що при належній організації його виконання можна чекати на поліпшення санітарної ситуації та зниження рівня інфекційних захворювань.
До речі, за основними показниками роботи санітарно-епідеміологічна служба Луганської області займає одне з перших місць серед інших регіонів України.