28 серпня в Луганську відбулась обласна серпнева науково-практична конференція педагогічних працівників за темою „Основні напрямки забезпечення якості та інвестиційної привабливості освіти в Луганській області”. В роботі конференції взяв участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Меженський, депутати облради, керівники міст та районів області, ректори вузів, вчителі.
„На Луганщині є достатній економічний і науковий потенціал для проривного переходу на новий етап розвитку системи освіти, - заявила начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Ірина Цимбал. В області працюють 45 наукових і науково-технічних організацій, 7 вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, які займаються науково-дослідницькою діяльністю. З 2004 року функціонують 8 філій і 4 відділи наукових установ Національної академії наук України у складі вищих навчальних закладів. У наукових організаціях і закладах освіти, які займаються науковими дослідженнями, працюють понад 3 тисячі науковців. „При цьому особливу увагу слід приділити забезпеченню конкурентоспроможності навчальних закладів, виробленню управлінських стратегій задля залучення інвестицій”, - підкреслила Ірина Цимбал. За її словами, керівникам усіх ланок освіти необхідно розробити програми підвищення інвестиційної привабливості навчальних закладів, а залучення інвестицій до розвитку закладів освіти повинно стати одним з показників ефективної діяльності керівників.
За п’ятнадцять років незалежності України в Луганській області створено умови, які забезпечують конституційні права громадян на здобуття якісної освіти. Так, всі державні вищі навчальні заклади ІІІ-ІV рівнів акредитації набули статусу університетів, чисельність студентів становить понад 84 тисячі осіб. Постійно зростає показник кількості студентів на 10 тисяч населення – 446 осіб, тобто ми маємо 11 місце в Україні.
Посилився вплив громадськості та студентів на управління системою вищої освіти. Створено регіональну громадську експертну комісію при Управлінні освіти і науки, а при Луганській обласній державній адміністрації – обласну студентську раду. Підготовка фахівців здійснюється за 200 спеціальностями і спеціалізаціями. Діяльність вузів області підпорядковується вимогам Болонської декларації, посилилися міжнародні зв’язки.
У системі професійно-технічної освіти також відчутні позитивні зміни. Оптимізовано мережу навчальних закладів, створено навчально-практичні центри за новими виробничими технологіями, взято участь в апробації 25 державних стандартів з підготовки робітничих кадрів. Активно впроваджується Обласна програма підготовки кваліфікованих робітників.
Значно зросла кількість закладів нового типу в системі загальної середньої освіти. Луганська область посідає за цим показником друге місце в Україні. Учні щорічно покращують свої результати на Всеукраїнських олімпіадах та в Малій академії наук. За кількістю переможців ІV етапу Всеукраїнських олімпіад протягом десяти років наша область з 26 місця піднялася на сьоме. 11 переможців 2006 року представленні до отримання Президентських стипендій. Система загальної середньої освіти неодноразово представляла матеріали за різними напрямками діяльності на Міжнародних виставках “Сучасна освіта в Україні” і отримала 6 дипломів Міністерства освіти і науки та Академії педагогічних наук України.
Суттєвих змін на краще зазнала система післядипломної педагогічної освіти. У центрі її уваги – учитель, керівник освітнього закладу. За розробку інноваційних технологій у цій сфері Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти неодноразово нагороджений медалями та дипломами Міністерства освіти і науки та Академії педагогічних наук України.
Гордістю Луганщини є її педагогічна спільнота. За високий професіоналізм близько 50 педагогів удостоєні звання “Заслужений працівник освіти України”, “Заслужений учитель України”. Більше 2 тисяч є Відмінниками освіти України, понад 5 тисяч відзначені галузевими почесними грамотами.
|