В місті широко розвинута мережа позашкільних закладів. Першого вересня відкриють двері чотири позашкільних заклади відділу освіти. Безоплатне навчання в них дає можливість займатися тут обдарованим та талановитим дітям, а також дітям з малозабезпечених, багатодітних, неповних сімей, дітям-інвалідам та тим, які потребують особливої педагогічної уваги, сиротам, які знаходяться під опікою.
Всього ж за різними напрямками в гуртках, клубах і творчих об’єднаннях Центру дитячої та юнацької творчості (ЦДЮТ) буде з 1 вересня зайнято близько 1300 дітей, підлітків та молоді віком від 5 до 18 років. Найчисельнішими та популярними серед дітей є гуртки художньо-естетичного напрямку: хореографія, вокал, театр, народознавство, декоративно-прикладне мистецтво тощо. Соціально-правовий напрямок творчих об’єднань ЦДЮТ (клуб «Я та закон», клуб «Лідер», «Школа етикету», медіа-центр) забезпечують потреби особистості в творчій самореалізації, самовдосконалення, придбання знань і навичок за інтересами. Постійно удосконалюється робота за напрямками з основ безпеки життєдіяльності, в шахово-шашковій школі тощо. Крім цього, в ЦДЮТ для учнів працюють музей дитинства, «Світлиця», тенісна, виставкова зали та вітальня мистецтв.
А для учнів, яких цікавить технічна творчість, відкриває двері Станція юних техніків (СЮТ). Вона працюватиме за 14 напрямками: від радіоелектроніки, авіамоделювання до дизайна, основ комп’ютерної грамотності. Кружки будуть працювати за новими типовими програмами по науково-технічним напрямкам з безоплатною формою навчання. Матеріальна база дозволяє вихованцям СЮТ не тільки займатися технічною творчістю, а й брати участь та перемагати в конкурсах, змаганнях, у тому числі в конкурсі-захисту Малої Академії Наук України.
|