04 вересня 2006,17:12
КОЖНІЙ ДИТИНІ – ВЛАСНУ РОДИНУ !

Сьогодні на брифінгу начальник служби у справах неповнолітніх облдержадміністрації Раїса Родіна повідомила журналістам про розвиток системи сімейних форм виховання в Луганській області. Вона зазначила, що функції служб у справах неповнолітніх значно збільшились. Тепер питаннями опіки, піклування, усиновлення займаються саме вони, також до їх функцій входять питання створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ), контроль за умовами виховання та проживання дітей в цих сім’ях.
В Луганській області проживає 393 тисяч дітей віком до 18 років, з них 4 тис. 869 дітей – це сиріти та ті, що позбавлені батьківського піклування. Тільки в цьому році на регіональний облік поставлено 182 дитини цих категорій. За 8 місяців поточного року було усиновлено 78 дітей, з них 47 – українським громадянами, 31 – іноземними; 18 дітей взяті під опіку.
„Якими б гарними не були умови в інтернатах, дитячих будинках, притулках, кожна дитина, яка перебуває в цих установах, скаже, що бажає мати власну сім’ю, маму, - підкреслила Раїса Родіна. – Тому головним завданням служб у справах неповнолітніх є влаштування дитини-сироти та дитини, що знаходиться без опіки батьків, у прийомну сім’ю чи будинок сімейного типу”.
Раїса Родіна зазначила, що станом на 1 січня 2006 року в області діяло 3 будинки сімейного типу та 5 прийомних сімей. Впродовж року створено ще 3 ДБСТ та 18 прийомних сімей, до кінця року планується створити 40 прийомних сімей. У 2006 році з Держбюджету Луганській області на ці цілі виділено 280 тис. грн. За словами Раїси Родіни, на утримання ДБСТ та прийомних сімей області додатково виділено ще 135 тис. грн. На кожну дитину з прийомної сім’ї/ДБСТ державою щомісячно виплачується два прожиткових мінімуми, це близько 1 тис. грн. та більше (залежно від віку дитини). До цієї суми виплачується ще 35% одному з батьків-вихователів ДБСТ, 15% - батькам прийомних сімей. Потенціальні батьки проходять дуже ретельний відбір: окрім збору повного пакету необхідних документів, вони мають пройти спеціальне тестування, тренінги, навчання, співбесіди.
В області активно проводиться робота щодо розукрупнення інтернатних установ. Передбачається створення дитячих закладів змішаного типу з чисельністю дітей до 50 чол. віком від 3 до 18 років. Такі дитячі заклади вже створені в Троїцькому та Сватівському районах.
До речі, Луганська область знаходиться в п’ятірці кращих в Україні з розвитку сімейних форм виховання.