15 вересня 2006,12:58
„Золота лихоманка” в Луганську

15 вересня 2006 року о 16:00 Луганському обласному Палаці культури відбудеться культурно-мистецький захід з нагоди Дня українського кіно. У його програмі перегляд нового українського фільму „Золота лихоманка” (автор сценарію та режисер-постановник Михайло Бєліков). Від постановчої групи в м. Луганськ фільм представить актор Ігор Барсегян, який створив у фільмі „Золота лихоманка” неординарний образ в’язня-троцкіста. Перед показом фільму – о 15:00 відбудеться зустріч актора з творчою молоддю Луганська.
Мета цієї акції - пропаганда творів українського кіномистецтва. Ідея привернути глядача, особливо молодь, до здобутків національної культури має надзвичайно велику вагу.
Україна завжди належала до впливових кінематографічних держав світу. У світі широко відомі українське поетичне кіно, київська школа науково-популярного кіно, творчі досягнення українських аніматорів.
Сьогодні у період реформування соціально-економічних відносин вітчизняний кінематограф переживає нелегкі часи. Різко зменшилося виробництво фільмів, серйозні проблеми стоять перед кінопрокатом. Проте попри всі негаразди кінопроцес в Україні продовжується. Нові кінострічки створюють провідні майстри кіно і талановита молодь.
Головна прикрість - нові українські фільми мало хто бачить. День українського кіно - слушна нагода познайомити шанувальників з новими творами вітчизняного кіномистецтва.
Управління культури і туризму облдержадміністрації разом з Луганським обласним Центром навчально-методичної роботи, культурних ініціатив та кіномистецтва приділяють серйозну увагу питанням пропаганди вітчизняного кіно.
За останні роки в кінотеатрі „Мир” м. Алчевськ було організовано творчі зустрічі глядачів з українськими кінематографістами. У гостях у алчевців побували кінорежисери Сергій Омельчук, Олександр Муратов, кінокритик Сергій Тримбач, відомі кіноактори, наші земляки, Юрій Євсюков та народний артист України Михайло Голубович.
Глядачі під час цих заходів побачили українські фільми „Козаки йдуть”, „Дорога на Січ”, „Вперед, за скарбами гетьмана!”, „Мамай”, „Татарський триптих”, „Пересохла земля”.

Кінострічку „Золота лихоманка” поставив один з провідних майстрів українського кіно, лауреат Державної премії УРСР Михайло Олександрович Бєліков.
Свій творчий шлях в кіно він розпочав як оператор. Після закінчення ВДІКу як оператор зняв фільми „Хто повернеться долюбить”, „Казка про Хлопчиша-Кібальчиша” та „Стежки-доріжки”.
Майстерність режисера М.Бєліков опанував на вищих режисерських курсах. Поставив на Київській кіностудії їм. О.Довженка такі фільми: „На короткій хвилі”, „Прихована робота”, „Ніч коротка” (ця стрічка удостоєна Головного призу на Міжнародному фестивалі в Мангеймі (Німеччина), „Як були ми молоді” (Головний приз на Всесоюзному кінофестивалі в м. Алма-Ата).
Уперше в ігровому кіно Михайло Бєліков звернувся до теми Чорнобильської трагедії. Фільм „Розпад” отримав високу оцінку глядачів і преси.
„Золота лихоманка” також мала серйозний успіх. Цю кінострічку було відзначено серед кращих на кінофестивалях „Червоні вітрила” (м. Бердянськ) та „ХХІ-й вік” (м. Смоленськ). Усім відомий фільм з такою ж назвою, створений геніальними Чарлі Чапліном. Зв’язок між цими кінострічками не тільки в однаковій назві. Жанр свого твору автор визначив як „детектив з елементами гротеску\". Проте детективний сюжет потрібний режисеру лише як засіб, щоб повести з глядачем розмови про проблеми надзвичайно складні й глибокі.
Гротесковий екс-партієць живе на порожній обкомівській дачі. У розпачі він вбиває свого сина-перерожденця (нового українця) з револьвера кулею, вилитою із золота, яке видобули на Колимі, начебто в подарунок вождеві народів Сталіну. Розслідування цього загадкового вбивства викликає дуже багато запитань. Сварка між близькими людьми має ідеологічне підґрунтя. Користуючись гротесковими прийомами автори фільму запрошують глядача до серйозних роздумів про причини та наслідки трагедії, яка сталася в нашому суспільстві. Адже змінився соціально-економічний устрій у великій світовій державі, на місці якої виникли нові державні утворення.
У фільмі „Золота лихоманка” знімалося багато цікавих акторів. Головну роль „компартійного Тараса Бульби” виконав прекрасний актор Віктор Степанов, якого, на жаль, вже немає серед нас.
Серед виконавців глядачі побачать талановитих київських акторів: Віталія Лінецького, Анастасію Сердюк, Олега Масленнікова. Олександра Ярему, Діану Дорожніну.