21 вересня 2006,15:32
Луганщина займає IV місце в Україні за результатами дитячої оздоровчої кампанії-2006

12-13 вересня поточного року в м. Києві відбулася Всеукраїнська нарада за підсумками оздоровлення дітей влітку 2006 року. За оперативними даними Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту Луганська область за результатами загального охоплення дітей оздоровленням посіла IV місце. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям органів влади, профспілкових органів всіх рівнів, керівникам підприємств, обласній, міським та районним координаційним радам з питань оздоровлення та відпочинку дітей у 2006 році.
Загальна сума коштів, виділених на організацію літнього оздоровлення з бюджетів всіх рівнів, склала 14 млн. 670,463 тис. грн., що майже на 3 млн. грн. більше, ніж у минулому році.
На оздоровчу кампанію також було залучено 32,5 млн. грн. позабюджетних коштів, з них 5182 тис. грн. Луганським Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності витрачено на організацію оздоровлення дітей у заміських закладах (у 2005 році – 4983 тис. грн.).
Влітку поточного року на території Луганської області працювало 972 дитячих оздоровчих закладів. З них 40 – заміських, 1 санаторний, 659 – з денним перебуванням, 6– праці та відпочинку, 5 – відпочинку для старшокласників, 96 – профільних, 164 – комплексного типу.
За межами області працювало 47 дитячих оздоровчих закладів.
Більшість заміських дитячих оздоровчих закладів працювала в 3 зміни – 68% від загальної кількості (в 2005 році – 41%), в 4 зміни – 5%. Чотири заклади працювали лише в 2 зміни. В 30 дитячих оздоровчих заміських закладах тривалість однієї зміни складала 14-18 днів, в 10 закладах – 21 день.
Всього впродовж літа оздоровленням було охоплено 135 тисяч 842 дитини, або 57,1% від загальної кількості дітей шкільного віку, які проживають на території області (у 2005 році цей показник склав 54,2%).
Для оздоровлення дітей широко використовувалась база дитячих санаторно-курортних закладів як на території нашої області, так і на узбережжі Чорного та Азовського морів. Завдяки зусиллям підприємств та агропромислових комплексів міст та районів діти разом з батьками отримали можливість покращити стан свого здоров’я на туристичних базах, пансіонатах та санаторіях. По лінії Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту діти нашої області влітку цього року відпочивали в ДОТ “Голубок” (Донецька обл., 305 дітей), “Молода гвардія” (Одеська обл., 40 дітей), “Подільський Артек” (Вінницька обл., 20 дітей), “Модус” (Черкаська обл., 130 дітей), МДЦ “Артек” (АР Крим, 288 дітей).
Увага державних та місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, насамперед, була зосереджена на забезпеченні першочергового оздоровлення дітей, які потребують найбільшої уваги та турботи з боку держави. Так, влітку оздоровлено 5313 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 2110 дитина-інвалід, 2245 дітей, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи, 15 тис. 940 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, 205 дітей з сімей загиблих шахтарів, 35 дітей загиблих військовослужбовців та працівників УМВС України в Луганській області, 19 тис. 684 дітей диспансерної групи, 15200 обдарованих та талановитих дітей.
Проведена значна робота щодо забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей з девіантною поведінкою, вихованців притулків для неповнолітніх. З цією метою в містах та районах працювали спеціалізовані оздоровчі заклади. Всього влітку оздоровлено 1 тисяча 794 дитини, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Центральне місце в проведенні оздоровчої кампанії займала робота із забезпечення в дитячих таборах умов, безпечних для життя та здоров’я дітей. Санепідемслужбами й органами пожежної безпеки, представниками обласного управління та структурних підрозділів із захисту прав споживачів міст і районів області регулярно забезпечувався нагляд за дитячими оздоровчими таборами різних типів.
Харчування дітей у всіх оздоровчих закладах здійснювалось за узгодженими санепідслужбою меню та продуктовими наборами. У всіх заміських закладах було організовано п`ятиразове харчування, у санаторних – шестиразове. Вартість харчування у заміських оздоровчих закладах коливалась у межах 17-20 грн. (у 2005 році – 15-19 грн.). В таборах денного перебування вартість харчування складала 4-7 грн. (у 2005 році – 3–6 грн.). В оздоровчих закладах діяли бракеражні комісії, які контролювали норми укладення продукції, вихід страв, напоїв, технологічні процеси. Забезпечення продовольчими товарами здійснювалось своєчасно та безперебійно від постачальників, перелік яких узгоджено з органами СЕС.
Майже у всіх заміських оздоровчих закладах норми харчування виконувались. Масових отруєнь, епідускладнень у дитячих установах не зареєстровано. Випадків незадовільної роботи мереж водопостачання та каналізації, енергозабезпечення відмічені не були.
Протягом літа поточного року відмічено покращення протипожежного стану у дитячих оздоровчих закладах. Так, відремонтовано 1 пожежний гідрант та електрообладнання на 8 будівлях, у 6 будівлях шляхи евакуації приведені у відповідність до чинних норм, у 17 – забезпечено засобами первинного пожежогасника.
Разом з тим, за порушення Закону України “Про забезпечення санепідблагополуччя населення” на відповідальних осіб було накладено 234 штрафи (влітку 2005 року – 261), у т.ч. в позаміських таборах – 101 (влітку 2005 року – 120), винесено 17 постанов про тимчасове припинення експлуатації оздоровчих закладів (влітку 2005 року – 21), усунуто від роботи 341 особа (влітку 2005 року – 196 осіб), притягнуто до дисциплінарної відповідальності 30 працівників.
Влітку поточного року кількість непрацюючих дитячих оздоровчих заміських закладів поповнили ДОТ “Лісова казка” ВАТ “Сєверодонецькхімбуд”, “Зоря” Рубіжанського казенного заводу “Зоря”, “Ювілейний” ВАТ “Машинобудівельний завод” м. Красний Луч, “Надія” управління освіти та науки облдержадміністрації. По два-три роки не працюють ДОТ “Фантазія” ЗАТ “Рубіжанськбуд”, “Орлятко” ВАТ “ЛИНос”, “Донецькі гірки” ВАТ “Стахановмаш”, “Чайка” ДПВО “Луганський верстатобудівний завод”.
Остаточні підсумки літньої оздоровчої кампанії 2006 року планується підвести на традиційній міжвідомчій нараді у жовтні поточного року.