22 вересня 2006,17:55
Почато розробку Програми економічного і соціального розвитку Луганської області на 2007 рік.

22 вересня Головним управлінням економіки Луганської облдержадміністрації проведено розширену колегію з питання розробки проекту Програми економічного і соціального розвитку Луганської області на 2007 рік.
У роботі колегії прийняли участь керівники територіальних підрозділів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, керівники управлінь і Головних управлінь облдержадміністрації, заступники голів з економічних питань, начальники управлінь економіки районів і міст обласного значення. Серед запрошених були присутні: депутат Луганської обласної ради, заступник голови постійної комісії обласної ради з питань економічного розвитку, бюджету та фінансів, радник голови Луганської обласної ради з економічних питань – Валентина Татарчук; депутат Луганської обласної ради, член постійної комісії з питань промислової політики, підприємництва, екології та житлово-комунального господарства обласної ради Андрій Черкасов.
Із вступним словом виступив начальник Головного управління економіки облдержадміністрації Зінченко Альберт Миколайович. Він розповів, що Головним управлінням економіки у короткі строки був підготовлений пакет документів для розробки Програми економічного і соціального розвитку Луганської області на 2007 рік, підкреслив важливість розробки Програми і призвав присутніх віднестися з відповідальністю до розробки показників на наступний рік.
Із основною доповіддю щодо розробки Програми виступила заступник начальника Головного управління економіки - начальник управління регіонального розвитку, інвестиційної та фінансової політики Ірина Пучкова. Вона нагадала, що відповідно до Конституції України, законам України «Про місцеві державні адміністрації» та «Про місцеве самоврядування в Україні» важливою функцією місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування є управління (регуляція) соціально-економічними процесами на відповідній території.
Одним із інструментів управління цими процесами є Програма економічного і соціального розвитку території, яка є комплексною, оскільки містить завдання і показники по здійсненню найважливіших відтворюючих процесів в економічній, соціальній, науково-технічній та інших сферах.
Ірина Пучкова підкреслила, що методичною основою для розробки Програми економічного і соціального розвитку Луганської області і регіонів на майбутній рік є Закон України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України» та постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 року № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету”.
Організаторську і методичну роботу щодо розробки Програми Луганської області здійснює Головне управління економіки облдержадміністрації в контакті з Міністерством економіки України із залученням відповідних відділів, управлінь, Головних управлінь облдержадміністрації, територіальних підрозділів міністерств, інших підрозділів центральних органів виконавчої влади, а також економічних служб райдержадміністрацій і виконавчих комітетів міських рад. З метою відповідності структури, методології розробки, визначення єдиних цілей, задач і пріоритетів соціально-економічного розвитку міст, районів, і в цілому області, Головним управлінням економіки підготовлені «Методичні рекомендації по розробці Програми», які встановлюють єдиний порядок і основні методичні положення розробки.
Ірина Пучкова підкреслила, що згідно з результатами розвитку області та її територій, наявних проблем і впливу очікуваних змін зовнішньополітичної і зовнішньоекономічної ситуації на економіку в програмах регіонів області повинні бути визначені цілі, пріоритети соціально-економічного розвитку і система основних заходів щодо реалізації регіональної політики.
За словами Ірини Пучкової, важливим моментом при розробці Програми є врахування економічної діяльності всіх суб’єктів господарювання, які розташовані на території регіону, незалежно від форм власності і підпорядкування. Розрахунок обсягів виробництва по основних бюджетоутворюючих підприємствах потрібно здійснювати ланцюговим методом. Спеціалісти Головного управління економіки надають методичну допомогу по розрахунку цим методом.
Ірина Пучкова звернула увагу на те, що при розрахунку прогнозних показників до проекту Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2007 рік за даними галузевих управлінь облдержадміністрації, управлінь економіки міст і районів по області отримано темп зростання обсягів промислового виробництва 102,4%. У Державній програмі по Україні на 2007 цей показник складає 108%. Тому на основі даних управлінь цей показник корегуватиметься.
Ірина Пучкова підкреслила, що в основу розробки Програми соціально-економічного розвитку Луганської області на 2007 рік закладаються наступні попередні основні макропоказники: темп зростання валової доданої вартості (в порівняних цінах) – 105,3%; темп зростання валової продукції сільського господарства – 109,5 (по Україні – 105,3); темпи зростання середньомісячної заробітної платні в цілому по економіці – 120,0 (по Україні – 116); грошові доходи населення, реальні – 115,1% (по Україні – 115); темп росту експорту товарів та послуг – 110% (по Україні – 112,1); темп росту імпорту товарів і послуг – 110% (по Україні – 107,3); рівень безробіття, розрахований по метод. МОТ– 8,8% (по Україні – 7,7).
У своєму виступі Ірина Пучкова підкреслила, що при розробці Програми необхідно керуватися директивними документами Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, орієнтуватися на показники проекту Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2007 рік, координуючи розвиток області з основними напрямами розвитку економіки і політики держави. Програма розвитку області на наступний рік повинна бути розроблена у стислі терміни, що однак не дає можливості віднестися до її розробки безвідповідально. Вона має бути не декларативною, а наповненою конкретним змістом, з визначеними конкретними кроками щодо вирішення основних проблем області у 2007 році.
На колегії також виступили заступник начальника Головного управління економіки Ірина Горпінченко, начальник управління ефективності виробництва і тарифної політики Ігор Агібалов, начальник відділу бюджетної політики і координації державних закупівель Ольга Чакова. У своїх виступах вони загострили увагу присутніх на важливіших напрямах методології розробки, деталізували окремі питання розділів проекту Програми економічного і соціального розвитку області на 2007 рік.