Коментуючи виступ Президента України з питань соціально - економічного розвитку країни, які були розглянуті на засіданні Кабміну 28 вересня 2006 року, голова Луганської обласної державної адміністрації Олександр Антіпов зазначив, що сьогодні, як ніколи, Україні потрібна політична стабільність, яка дасть змогу зробити якісний прорив у розвитку економіки держави і регіону та підвищити життєвий рівень пересічних громадян.
На його думку підписання Універсалу національної єдності забезпечить формування консолідуючих взаємовідношень між політичними силами різного спрямування та органами виконавчої влади.
Розвиток країни і кожного окремого регіону багато в чому залежить від політичного порозуміння у державі й налагодженої співпраці між усіма гілками влади – саме це, за словами О.Антіпова, є найважливішою складовою успіху.
Сьогодні на Луганщині немає протиріч між обласною радою та облдержадміністрації, працює єдина команда.
Ведеться певна робота по усуненню протиріч між районними радами та райдержадміністраціями, які повинні бути ліквідовані найближчим часом.
Створюються умови для виконання складних та відповідальних завдань, що стоять перед керівництвом області – забезпечення її мешканців теплом, енергоносіями та водою, підтримка бюджетообразуючих підприємств, створення сприятливого інвестиційного клімату, розв\'язання проблем провідних галузей економіки регіону, підвищення життєвого рівня мешканців області, вирішення соціальних питань.
За словами О.Антіпова, важко не згодитися з Президентом України щодо необхідності залучення потенційних інвесторів в економіку України.
На жаль, сьогодні в області через різні процедури банкрутства проходить 437 суб\'єктів господарської діяльності, з них 60 – в промисловості.
Спільно з депутатами облради та депутатами місцевих рад буде проаналізовано ситуацію по кожному підприємству, яке знаходиться в стані банкрутства, та прийнято міри по їх реанімації.
Область не може допустити скорочення кількості робочих місць. Бо закриття будь якого підприємства – це викинуті на вулицю робітники, виникнення складних соціальних питань.
Тому велику увагу керівництво області приділяє саме пошуку інвесторів, без яких важко забезпечити підтримку деяких підприємств, які потенційно можуть випускати конкурентноздатну продукцію.
До них, безумовно, відноситься і ХК «Луганськтепловоз» - унікальне для України підприємство по випуску тепловозів та електровозів. Кабінет Міністрів України припинив процес продажу 76 відсотків акцій холдингу на конкурсі, який повинен був відбутися 2 жовтня.
Але заводу необхідна фінансова підтримка у най скоріші строки.
В даний час опрацьовуються пропозиції по забезпеченню заводу замовленнями з урахуванням необхідності залучення інвестицій на його переобладнання, пошук нового власника.
Луганщина – традиційно вугільний регіон, який забезпечує майже третину видобутку вугілля в Україні. Сьогодні, як зазначив О.Антіпов, в області гостро стоять питання підтримки діючих вугледобувних підприємств, недопущення безпідставного закриття деяких шахт регіону, передачі до комунальної власності соціальних об’єктів з фінансуванням як вже закритих шахт та і працюючих, що ускладнено наближенням осінньо-зимового опалювального сезону. Але всі ці питання не можна рівняти по вагомості з питанням забезпечення безпеки праці шахтарів, які повинні стати пріоритетними для галузі.
О.Антіпов висловив свою підтримку позиції Президента України щодо необхідності найскорішого реформування вугільної галузі у якому дуже зацікавлені вугледобувні підприємства Луганщини.
На його думку, в області непочатий край роботи. Для успішного подолання кризових явищ необхідно розробити та прийняти Регіональну програму дій та планомірно займатися розвитком економіки й соціальної сфери.
|