10 жовтня 2006,16:24
Вживання дикорослих грибів може призвести до летальних наслідків.

За повідомленням обласного Центру здоров’я, на сьогодні в Луганській області (з липня 2006 року) отруїлося дикорослими грибами 9 чоловік, з них 1 дитина, одна людина з м.Краснодона померла.
В Україні станом на 2 жовтня 2006 року всього зареєстровано 390 випадків отруєння грибами, з них 59 – дітей; померли 34 чол., з яких 2 дітей. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я. Найбільше отруєнь грибами зареєстровано в областях: Київській – 69 чол., Волинській – 43 чол. (з них 10 дітей), Львівській – 26 чол. (10 дітей, 1 дитина померла), Тернопільській – 28 чол. (7 дітей), Рівненській – 26 чол. (9 дітей), Вінницькій – 26 чол., Чернігівській – 30 чол.(5 дітей, 1 дитина померла), Черкаська – 16 чол., м.Київ – 36 чол.
Більшість отруєнь спричинені, як правило, вживанням пластинчатих отруйних грибів (найчастіше - бліда поганка, мухомори, несправжні опеньки, дощовики, шампіньйони), що помилково сприймаються за їстівні, та умовно-їстівних грибів (при розламуванні виділяють молочковий сік – дощовики, чорнильний гриб, сморчки та ін.) – внаслідок невмілої або неправильної їх кулінарної обробки. Переважно отруєння бувають випадковими й здебільшого мають “сімейний” або “товариський” характер, здебільшого потерпілі впевнені, що вживали їстівні гриби. Бувають випадки отруєнь і їстівними грибами, що є підставою вважати причинами місце збирання грибів, вік грибів тощо.
Симптоми захворювання розвиваються в діапазоні: від 30-ти хвилин - до 24-х годин. Отруєння грибами протікають набагато важче, перебіг захворювання ускладнює вживання алкогольних напоїв. Основною причиною смертних випадків є здебільшого пізнє звертання за медичною допомогою у медичні заклади.
Незважаючи на постійні публікації у ЗМІ оперативних даних щодо отруєнь грибами, тематичні сюжети та програми телебачення і радіо проблема отруєння дикорослими грибами залишається. Традиції споживання дикорослих грибів поєднуються з сьогоднішнім легковажним ставлення населення України до найдорожчого – життя свого й своїх близьких, а особливо - дітей. Основною причиною отруєнь здебільшого є те, що грибники не завжди знають ознаки їстівних грибів і не вміють розрізняти їх від неїстівних. Надзвичайну занепокоєність викликає отруєння грибами дітей, адже вживання грибів дітям до 8-ми років категорично протипоказане.
Вживання дикорослих грибів небезпечно для здоров’я і може призвести до летальних наслідків!