Інформаційні технології є важливим інструментом поліпшення якості освіти, оскільки дозволяють необмежено розширити доступ до інформації, урізноманітнюють технології тощо. Усього в Луганській області 759 загальноосвітніх навчальних закладів, із них 347 закладів мають 384 сучасних навчальних комп’ютерних комплексів (46%). Із 500 загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів 336 мають (67%) сучасні навчальні комп’ютерні комплекси (надалі НКК), із них в міських школах – 361 НКК, в сільських – 100 НКК.
У двох загальноосвітніх закладах області встановлено сучасні предметні кабінети: у 2005 році – 1 кабінет математики на суму 37,3 тис. грн., у 2006 році – 1 кабінет фізики на суму 300 тис. грн.
В області працює шість міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, які мають 11 сучасних НКК. В них займається 7427 учнів із 25 загальноосвітніх навчальних закладів.
Стовідсоткове оснащення загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів мають м. Алчевськ, Сєвєродонецьк, Біловодській, Білокуракинський, Краснодонський, Міловський райони. Найменш забезпеченні сучасними НКК загальноосвітні заклади І-ІІІ ст. м. Антрацит (25%), Брянка (25%), Кіровськ (44%), Краснодон (32%), Красний Луч (37%), Первомайськ (20%), Рубіжне (44%) Сватівський (47%), Станично-Луганський (52%), Старобільський (50%) райони.
Районні відділи освіти недостатню увагу приділяють залученню до комп’ютеризації шкіл можливостей районного бюджету та позабюджетних коштів. Наприклад, в Станично-Луганському районі із 12 сучасних НКК 11 придбані за кошти державного бюджету, в Слов’яносербському районі із 9 сучасних НКК 8 придбані за кошти державного бюджету. Прикладом роботи з органами місцевого самоврядування є Білокуракинський (із 12 НКК - 2 придбані за кошти місцевого бюджету, 7 - за спонсорські кошти), Лутугинський (із 14 НКК 5 придбані за спонсорські кошти) райони, м. Алчевськ (22 НКК придбано за кошти місцевого бюджету), Сєвєродонецьк (25 НКК за кошти місцевого бюджету).
У 2006 році видатки на комп’ютеризацію та інформатизацію загальноосвітніх навчальних закладів по сільським навчальним закладам, передбачені Міністерством фінансів України, склали 4 млн. 407 тис. грн. За ці кошти планувалося придбати 82 сучасних комп’ютерних класів для сільських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів. На 1 липня 2006 року було придбано 7 НКК на загальну суму 220 тис. грн. для 7 загальноосвітніх навчальних закладів.
Важливим питанням є також розроблення та використання педагогічних програмних засобів у навчальному процесі. В загальноосвітніх навчальних закладах області тільки 1102 вчителя, використовують у навчально-виховному процесі електронні педагогічні засоби навчання. Загальна кількість електронних програмних педагогічних засобів навчання складає 3539 примірників.
Загальноосвітні навчальні заклади де є системне програмне забезпечення (відповідно до специфікації, затвердженої МОН України): мають 147 НКК, придбаних за кошти державного бюджету, 148 НКК - за міський бюджет, 6 - НКК за обласний бюджет, 71 НКК за спонсорські кошти. 257 навчальних закладів потребують 1512 ліцензій на системне програмне забезпечення. Не мають програм для апробації 37 шкіл сільської місцевості. 57 вчителів області беруть участь в апробації електронних засобів навчального та загального призначення.
Методичний посібник „Інформаційні технології та електронні засоби навчального призначення – ознака сучасного уроку” мав великий пакет на виставці ”Освіта 2006р.” та отримав спеціальний диплом. До посібника увійшли матеріали вчителів з Біловодського, Білокуракинського, Кремінського, Лутугинського, Марківського, Перевальського, Сватівського, Слов’яносербського та Старобільського районів.
|