08 грудня 2006,16:27
Облдержадміністрація вишукує конструктивні шляхи розв’язання проблем шахти ТОВ «ПП «Карат».

7 грудня в м.Брянці (Луганська область) 14 працівників шахти ТОВ «ПП «Карат» розпочали безстрокову акцію протесту. Після закінчення робочої зміни вони відмовились підніматися на поверхню, вимагаючи виплати заборгованості по заробітній платі, яка за 10 місяців поточного року склала 1,7 млн. грн. Того ж дня з учасниками акції зустрілись перший заступник голови облдержадміністрації Юрій Ареф’єв та Брянківський міський голова Микола Грязєв, які закликали припинити акцію протесту. Як зазначив Юрій Ареф’єв, проблемні питання життєдіяльності підприємства вирішуються зараз керівництвом облдержадміністрації на рівні Міністерства вугільної промисловості України.
Так, серед проблем, які існують на цьому підприємстві, однією з головних є підтоплення шахтними водами. Приток води, яка прибуває щогодини в шахту, становить близько тисячі кубометрів. Якщо постійно не відкачувати цю воду, існує загроза можливого підтоплення території Брянківсько-Стахановського регіону. Юрій Ареф’єв зазначив, що облдержадміністрація буде звертатись до Мінвуглепрому з проханням направити в область відповідну комісію для оцінки ситуації. Також буде вирішуватись питання проведення нового гідрогеологічного дослідження щодо можливості підтоплення шахти.
За словами Юрія Ареф’єва, у 2001 році при ліквідації шахти «Краснопіллівська» (подальша робота якої відповідним наказом Мінпаливенерго була визнана недоцільною), роботи та фінансування з відкачування вод зроблені не були, і фактично все це залишилось на новому власнику ТОВ «ПП «Карат». На сьогодні борги підприємства за електроенергію, спожиту на відкачування вод, складають вже більше 7 млн. грн. «Раз роботи при ліквідації шахти не були до кінця виконані, ми вимагатимемо від Мінвуглепрому, щоб воно підключилось до вирішення проблеми з відкачування шахтних вод і взяло на себе фінансову і матеріально-технічну відповідальність». До речі, Юрій Ареф’єв зазначив, що на сьогодні ця шахта не виведена з реєстру діючих вугільних підприємств, однак зараз роботи з видобутку вугілля підприємством не ведуться.
«Сьогоднішній власник шахти не є ефективним, і самостійно він не зможе забезпечити вуглевидобування і відновити шахту, - вважає перший заступник губернатора. – Але сподіваюся, що ті справедливі вимоги, які до нього пред’являються - погасити заборгованість із зарплати - він виконає».

8 грудня учасники акції протесту були обстежені медиками, після чого 2 чол. вирішили припинити свою участь в акції. Відкачка води на шахті продовжується.