09 січня 2007,12:09
Питання ефективності впровадження процедур санації та ліквідації підприємств розглянуто на апаратній нараді у губернатора Луганщини.

Сьогодні на апаратній нараді, яку провів голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов, розглядався стан справ за процедурами санації та банкрутства на підприємствах області.
За словами начальника Головного управління економіки облдержадміністрації Альберта Зінченко, станом на 1 січня 2007 року у веденні господарського суду знаходиться 437 справ про банкрутство суб’єктів господарювання Луганської області, зокрема: у процедурі розпорядження майном - 56 підприємств, санації - 45, ліквідації - 316. Тільки прийняті до виробництва справи по 20 підприємствам.
Значна частина підприємств-банкротів знаходиться в Луганську, Лисичанську, Красному Лучі, Краснодоні, Алчевську, Новопськовському і Старобельському районах. Більшість підприємств-банкротів сконцентрована в промисловості - 81, зокрема в паливно-енергетичній - 30; у сільському господарстві - 101; у будівництві - 34; у транспорті-33; у житлово-комунальному господарстві - 23; в інших галузях - 165.
Альберт Зінченко повідомив, що 100% державного майна в статутних фондах мають 38 підприємств; від 99,9-до 50% - 10 підприємств; від 49,9-до 25% - 16 підприємств; від 25% і нижче - 21 підприємство; не мають держвласності - 352 підприємств області.
Під час апаратної наради голова облдержадміністрації Олександр Антіпов дав доручення Головному управлінню економіки облдержадміністрації разом з ДПА та управлінням ПФУ в Луганській області до кінця січня поточного року опрацювати повний перелік підприємств, що є потенційними банкрутами та підготовити пропозиції щодо покращення їх фінансово-господарського стану. Їм необхідно проаналізувати загальний перелік проблемних питань для територій щодо роботи з підприємствами-банкрутами, а також шляхи їх вирішення і направити для розгляду міським головам та головам райдержадміністрацій.
Галузевим управлінням облдержадміністрації губернатор доручив впродовж січня опрацювати питання щодо можливості залучення інвестицій на підприємства, що проходять стадію санації.
Луганський обласний відділ з питань банкрутства має забезпечити відпрацювання з державним департаментом з питань банкрутства Міністерства економіки України пропозицій щодо внесення змін та доповнень до законодавства з питань банкрутства.
Олександр Антіпов також доручив головам райдержадміністрацій та рекомендував міським головам забезпечити участь своїх представників в роботі комітетів кредиторів підприємств, що розташовані на відповідних територіях та проводити щомісячний моніторинг ефективності процедур санації та ліквідації.